6+,  Edukacyjne

Poczet Królów i Książąt Polskich dla Dzieci to niezwykła kolorowanka

Poczet Królów i Książąt Polskich dla Dzieci to niezwykła kolorowanka i pigułka historii

Poczet Królów i Książąt Polskich dla Dzieci to książka, która trafiła do nas przy okazji wizyty w Zamku Królewskim w Warszawie. Odwiedzałam Zamek kilka razy na przestrzeni lat, tym razem jednak była to ważna wizyta bo pierwsza z naszym Synem. Wnętrza robią wrażenia na kilkulatku, a Zamek cały czas się zmienia i pięknienie. Zachęcam do wybrania się na wycieczkę do Zamku, gdy zabraknie pogody za oknem.

Jednak dziś chciałam opowiedzieć o ciekawej książce.

Oto przed Wami wspaniały Poczet Królów i Książąt Polskich Dla Dzieci.

Znajdziecie w nim słowa hymnu Polski oraz wszystkich królów i książąt Polski. Już sam Wstęp zachęca do czytania Jakież to czasy, jacy rycerzy. Z wieków wychylą się toni: Zaszumią skrzydła, zagrzmią puklerze i stara szabla zadzwoni….”

Każdemu królowi poświęcone są dwie strony. Jedna strona zawiera rys historyczny napisany przystępnym językiem, bez  nudy;  oddzielna ramka prezentuje to co warto zapamiętać i lata kiedy król panował, a na dole strony jest pytanie do treści strony. Druga strona to wizerunek króla do pokolorowania z miejscem na wklejenie naklejki. Trzeba przyznać, że królowie prezentują się bardzo dostojnie i wyposażeni są w charakterystyczne dla siebie atrybuty. W tekstach naprawdę wiele ciekawostek. Autorzy wyjaśniają nam skąd się wzięły przydomki królów i tak dowiecie się na przykład dlaczego Kazimierz I to Odnowiciel, Władysław II to Wygnaniec, a Bolesław IV Kędzierzawy.

Poczet Królów i Książąt kończy się odpowiedziami do pytań na poszczególnych królewskich i książęcych stronach. Dalej znajdziecie Dyplom Małego Patrioty, na którym jest miejsce na imię dziecka. Całość zamyka Zakończenie oraz podsumowuje wspaniałe drzewo Władców Polski wraz z latami ich panowania.

„… I my snuć będziemy wciąż życia wątek, Który na długo nam starczy; Tylko szukajmy w skarbcu pamiątek, Naszej nadziei i tarczy!”

Jeśli Wasze Dziecko interesuje się historią, rozpoczyna przygodę z tym przedmiotem w szkole lub po prostu chcielibyście porozmawiać choć chwilę o historii Polski lub odpowiedzieć na tak zwane trudne pytania, zajrzyjcie do tej książki. Nieocenione walory edukacyjne i jak zawsze wspólny czas z książką.

Poczet Królów i Książąt Polskich dla Dzieci jest w twardej oprawie i dużym formacie. Na okładce znajduje się dodatkowo godło Polski, Orzeł w Koronie do oderwania. W środku kolorystyka podkreślająca odpowiednie sekcje, to co ważne wytłuszczone na czerwono. Każda postać ma też swoją naklejkę.

Zdecydowanie polecam!

 

   

   

   

Poczet Królów i Książąt Polskich dla Dzieci, wydawnictwo Sfinks, 91 stron, wiek od 6 lat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *