Porwanie w kalifornijskiej kolei
6 - 8,  9 - 12,  9 +,  Detektywistyczne,  Dla dzieci,  Dzieci,  Przygodowe

Porwanie w kalifornijskiej Komecie – przygoda w pociągu – recenzja

Po wciągającej pierwszej części, bardzo czekałam na kolejny tytuł w serii Przygoda w pociągu. Tym razem, wraz z bohaterami czytelnicy udadzą się w podróż kalifornijskim pociągiem i czeka ich Porwanie w kalifornijskiej kolei. Jedenastoletni Harrison Beck wraz z wujkiem Natanielem Bradshaw będą podziwiać cuda Ameryki z okien Kalifornijskiej Komety, do której doczepiono wagon Srebrny Zwiadowca. Srebrny Zwiadowca to oryginalny i odrestaurowany wagon należący do miliardera Augusta Rezy. W trakcie tej podróży przedsiębiorca ma ogłosić swoją nową wizję przyszłości. Koncept owiany tajemnicą. Niespodziewanie, a może spodziewane pewne wydarzenie zakłóci plany bogatego biznesmena.

Podróż do Ameryki i przygodę w pociągu wujek Nat ofiarowuje Halowi w prezencie na zbliżające się dwunaste urodziny. Dla chłopca, który tak jak wujek złapał bakcyla stalowych maszyn, ale rozwinął żyłkę detektywistyczną, to nie lada gratka. Zapewniam, że Przygoda w pociągu będzie i dla czytelników ciekawą i wartościową przygodą.

Zanim zdarzyło się porwanie w kalifornijskiej kolei…

Harrison zdążył zaprzyjaźnić się z Marienne córką miliardera Rezy, poznać amerykańskie rodzeństwo Hadley i Masona, a podczas kolacji poznać nieco tajemniczego chłopca Rayana. Początek znajomości z Marienne nie był zbyt miły dla Harrisona, ale potem okazało się ze dziewczynka jest całkiem sympatyczne, ale obawia się o swoje życie. Hadley i Mason zafascynowani magicznymi sztuczkami przez całą podróż dzielą się z chłopcem swoimi trikami. Za to Hal wciąga rodzeństwo w śledztwo prowadzące do rozwikłania zagadki detektywistycznej, która od samego początku wisiała w powietrzu. Wspomniany tejemniczy Rayan w nieoczywisty i zamaskowany sposób przekazuje Halowi dziwne informacje. A może chłopcu tylko się zdawało?

Porwanie Marienne

Zanim dojdzie do porwania Hal przeczuwa, że coś się wydarzy. Mimo wzmożonej czujności Marienne zostaje uprowadzona. Chłopiec ma żal do wujka Nata, że nie upilnował dziewczynki jak prosił. Rozpoczyna się kolejne śledztwo w pociągu.

Czy przyjaciółka odnajdzie się cała i zdrowa? Kto tak naprawdę stoi za uprowadzeniem Marienne? Czy podróż przez Góry Skaliste będzie tą wymarzoną? Oddajmy Halowi i jego nowo poznanym towarzyszom pole do popisu. Niech czytelnicy podążą tropem tej niezwykle ciekawej historii.

Książka Porwanie w kalifornijskiej kolei to kawał dobrej powieści. Pełno w niej szczegółów oraz faktów związanych z pociągami i architekturą kolejową. Postacie są ciekawie zarysowane. Poznajemy nie tylko ich fizyczność ale i to co kryje się pod jej powierzchnią. Czarno białe ilustracje cieszą oko. Są delikatne ale skrupulatne, czytelnik pozostaje w świadomości że to Hal jest ich autorem. Dzięki nim dobrze poznajemy pasażerów, wnętrze pociągu, stacje. Bardzo podoba mi się klimat Przygody w pociągu i mam ochotę na kolejne części. Polecam do czytania dzieciom nieco starszym niż wskazana kategoria wiekowa 6+. Raczej powiedziałabym 10+.

Porwanie w kalifornijskiej kolei, M.G.Leonard and Sam Sedgman, wydawnictwo Tektura, 304 strony, oprawia miękka, wiek czytelnika 6+

Porwanie w kalifornijskiej kolei, M.G.Leonard and Sam Sedgman, wydawnictwo Tektura, 304 strony, wiek 6+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *