Powrót Tappiego
6+,  Fantasy,  Przygodowe,  Wydarzenia

Powrót Tappiego do Szepczącego Lasu

Okładka książki Powrót Tappiego do Szepczącego Lasu w końcu nas skusiła. Postać dorodnego wikinga do tej pory była nam zupełnie nieznana, choć to siódma już cześć z serii Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu. Ta seria przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 6 lat, choć wcześniejsze książki z tym sympatycznym bohaterem były kierowane do dzieci młodszych. Jak się okazało to niezwykle mądra bajka, w której dużo jest emocji i zwariowanych, wymyślnych postaci. Można bujać w obłokach fantazji razem z autorem i to dosłownie bowiem jednymi z bohaterów są Obibłoki. Tappi to bardzo pozytywna, optymistyczna i pogodna postać. Nie znam go z wcześniejszych tytułów, ale taki właśnie jest w Powrocie. Zapraszam na zachęcającą relację z przygody.

Co zdarzyło się w Lesie?

„W Szepczącym Lesie trwało błogie lato”. Tappi próbował oddać się właśnie lenistwu gdy nagle odpoczynek przerwały mu ścigające się zwierzęta: długouchy królik oraz Chichotek, jego przyjaciel reniferek. Zaraz za nimi pojawiła się naburmuszona dziewczynka (która potem okazuje się być wiedźmą Papruchą), a po niej kruk Paplak, zwiastujący nowinę, że nad lasem pojawił się balon. Wtedy Tappi pomyślał, że może jednak nauczy się latać. Tak zaczyna się ta zwariowana historia, w której akcja goni akcję. Za chwilę bowiem poznajemy podróżnika, Karolusa Majestikua, który przybywa balonem na leśną polanę i od razu zdaje się w niewybredny sposób rządzić i panoszyć. Majestikus uknuł niecny plan i wszystko zdaje się zmierzać z sukcesem do jego zrealizowania ale… nie z Tappim takie numery.

Nie będę wam zdradzać jak Tappi i reniferek znaleźli się w balonie, co się stało w tej podniebnej podróży. Powiem tylo, że Tappi zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Jest wyrozumiały dla siebie i innych, cierpliwy i potrafi znaleść wyjście z każdej sytuacji. Nie straszne mu Obibłoki, Dziki Wicher czy gnomy, a tym bardziej Karolus Majestikus. Bardzo, ale to bardzo podoba mi się to podejście do życia. Tappi patrzy na świat dobrym sercem.

Historia Tappiego opowiedziana została w trzynastu rozdziałach, ten ostatni jest „oczywiście szczęśliwy”. Czcionka tekstu trochę większa niż standardowa, wygodna do czytania dla dzieci. Sporo fajnych ilustracji, jednak w czarno białych odcieniach. Powyżej przykłady kilku wybranych stronić tekstu i obrazów. Ogólnie bardzo dobre wrażenie.

Sami zdecydujcie czy sięgniecie po wcześniejsze części tego co zdarzyło się w Szepczącym Lesie. Kolejno były to:

  • Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu cz. 1
  • Podróże Tappiego po Szumiących Morzach cz.2
  • Wędrówki Tappiego po Mruczących Górach cz. 3
  • Tarapaty Tappiego w Magicznym Ogrodzie cz. 4
  • Wyprawa Tappiego na Ognistą Wyspę cz. 5
  • Ekspedycja Tappiego w Wielkie Nieznane cz. 6

Autor przygód Tappiego, Marcin Mortka znany jest nam z książki o smokach pod tytułem Smocze Opowieści. Wpis o Smokach znajdziecie TUTAJ. Jest też autorem książki Biuro Podróży Nosorożki Papti, którą znajdziecie TUTAJ.

Powrót Tappiego do Szepczącego Lasu, Marin Mortka, wydawnictwo Zielona Sowa, 180 stron, wiek 6+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *