6+,  9 +,  Uczucia i Obyczaje,  Zwierzęta

Poznaj potęgę prawdziwej przyjaźni z bohaterami książek Wielka podróż Małego Ptaszka oraz Mała Wiercipiętka

Dziś mam przyjemność pokazać Wam dwie piękne książki, które opowiadają o przyjaźni. Przyjaźni, której posiadanie jest niezwykle ważne, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Warto pokazywać dzieciom jej dobre przykłady, towarzyszące jej emocje i dobro, które pozostaje w nas. Poznajcie, oto Małpka Wiercipiętka oraz Wielka podróż Małego Ptaszka.

Małpka Wiercipiętka

” W lesie deszczowym panowały cisza i spokój….. Aż tu nagle…”

pojawiła się niesforna mała Małpka, która ani chwili nie potrafiła usiedzieć w miejscu. Była młoda, radosna i ciekawa wszystkiego, co ją otaczało. Wesoło skakała po gałęziach i starała się zaprzyjaźnić z każdym z mieszkańców dżungli. Szczerze, średnio jej to wychodziło. Nie potrafiła nic nie robić jak leniwiec, obserwować jak Tukan, cicho skradać jak Jagura, a domek żółwia wzięła za wielki kamień. Zwierzęta miały jej dość. Pewnego dnia Małpka trafia do jaskini, zamieszkałej przez nietoperze, a jeden z nich poradził jej „…powędrować na drugi kraniec lasu i wspiąć się na czubek Drzewa Kapokowego.” Tam brykała i brykała dowoli, ale zdała sobie sprawę, że jest zupełnie sama.

Zaraz potem wydarzyło się coś, co sprawiło, że tylko małpka mogła ocalić zwierzęta w lesie. Jak sądzicie czy jej się to udało i co zyskała dzięki swojej odwadze?

Wielka podróż Małego Ptaszka

Wielka podróż Małego Ptaszka, rozpoczyna się latem gdy Mały Ptaszek lecąc ze swoim stadem, ulega wypadkowi. Złamane skrzydełko nie pozwala mu dalej lecieć. Jego ciche „ćwir, ćwir” wpada w ucho spacerującemu po lesie Jelonkowi. Tak zaczyna się ich znajomość, które przeradza się w piękną przyjaźń. Po leśnej naradzie ze wszystkimi zwierzętami, Jelonek postanawia wyruszyć z Ptaszkiem w stronę słońca i odszukać jego stado. Ich wspólna podróż jest długa, ale gdy wędruje się z przyjacielem wszystko zdaje się być łatwiejsze. Co przydarzy się Ptaszkowi i Jelonkowi, przeczytajcie sami. Warto wyruszyć w tę podróż, pełną niespodzianek.

W środku każdej z książek młodzi czytelnicy znajdą urocze, kolorowe ilustracje, które oddają charakter nastrojowych opowieści.

Poszczególne strony opatrzone są niezbyt dużą dawką tekstu, co sprawia, że książki sprawdzą się jako pierwsze samodzielne lektury.

Zdecydowanie polecam historie Małpki i Ptaszka, do nieśpiesznego czytania razem z dziećmi i cieszenia się z tak pięknych historii.

Warto też podkreślić że, obie książki są wydane z niezwykłą starannością i obcowanie z nim to wielka przyjemność.

Małpka Wiercipiętka, Chantelle i Burgen Thorne`owie, wydawnictwo Wilga, 96 stron, wiek 6-9 lat

Wielka podróż Małego Ptaszka, Patrycia Hegarty, ilustracje Sebastiaan Van Doninck, wydawnictwo Wilga, 69 stron, wiek 6-9 lat

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *