3 - 5,  6 - 8,  Zwierzęta

Psierociniec. Kocia Lista Życzeń – to przygoda i wspaniali bohaterowie

Psierociniec. Kocia lista życzeń to czwarty już tom o barwnych przygodach zwierząt z Psierocińca. Tutaj możecie znaleźć trzy pierwsze.

O czym jest Kocia List Życzeń?

Nie wiem co się działo w poprzednich częściach, ale czwarta mrozi krew w żyłach bo zaczyna się uprowadzeniem i to nie na żarty.

„Remik obudził się z głębokiego snu i otworzył oczy. Dookoła panowała ciemność…. Jego łapy były spętane sznurem… Dobiegły go stłumione głosy…”

Szybko okazuje się, że Remik, pies poeta został uprowadzony przez kocią bandę, której przewodzi Cedryk znany jako Wielki Kocur.

Kocia banda przedstawia zdezorientowanemu ale czujnemu Remikowi powody jego porwania i warunki uwolnienia. Remik ma stworzyć wiersz, dzięki któremu spełnią się kocie postulaty. Jest ich wiele i są mocne, zobaczcie sami 🙂

W tym samym czasie przyjaciele Remika, Pestka, Maniuś, Rudolf, Antoś, Lotka i Krecik naradzają się w sprawie zaginionego kolegi i rozpoczynają jego poszukiwania. Każdy z przyjaciół ma stworzyć własny wiersz aby za sprawą poezji Remik wrócił do domu. I tak powstają liczne, zadziwiające rymy. Zobaczcie na przykład twórczość Lotki i Pestki

„Na górze karma, na dole gnatki, wracaj Remiku do swej gromadki!”

czy

„….Gdybym był kangurem, w kieszeni miałabym dziurę. Gdybym była słoniem, trąbiłabym na balkonie. A gdybym była sobą, byłabym fajną osobą!”

Same zwierzęta za bardzo nie wiedzą jak owe wiersze mogą im pomóc, a czas ucieka.

Akcja w książce jest wartka. Remik poeta okazuje się twardym psem o nieprzeciętnej inteligencji, koty zostają wyprowadzone na manowce, a przyjaciele porwanego stają na wysokości zadania. Nie powiem dokładnie, co i jak się będzie działo aby nie popsuć przyjemności czytania. W każdym razie bądźcie spokojni, dzieci znajdą na końcu szczęśliwe zakończenie.

Dlaczego polecam?

Psierociniec. Kocia Lista Życzeń to miła i zabawna książka o zwierzęcych perypetiach, która mówi o przyjaźni, oddaniu i zrozumieniu. Uczy wrażliwości. Pokazuje dzieciom, że zwierzęta są pełne uczuć i przeżywają tak samo jak my ludzie, tylko na swój zwierzęcy sposób. Polecam ją szczególnie małym miłośnikom czworonogów, zarówno psich jak i kocich.

Książka bardzo starannie wydana, w grubej oprawie i z interesującymi, wyrazistymi ilustracjami, pełnymi charakteru.

Psierociniec. Kocia Lista Życzeń, autor Agata Widzowska, wydawnictwo Wilga, 64 strony, wiek powiedziałabym 4+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 3 =