Psy pieski psiaki
3 - 5,  Pies,  Zwierzęta

Psy pieski psiaki – historyjki dla małych psich miłośników

Psy pieszki psiaki to pozytywna książka wypełniona psimi historiami. W nich fikcja miesza się z ciekawymi informacjami na przykład o początkach przyjaźni człowieka z psem, o tym jak powstały pierwsze psie ciasteczka czy jak pracują psy – górscy ratownicy. Książka przeznaczona dla młodszych dzieci, opatrzona miłymi dla oka, „kosmatymi” ilustracjami. Każde opowiadanie to oddzielna przygoda psiego bohatera, a każdy z nich jest odważny, oddany, mądry i ciekawy świata. Jeśli macie w domu psa lub planujecie, ta książeczka doskonale wprowadzi dzieci w czworonożny świat.

Psy pieski psiaki przyjaciele człowieka

Jak wspomniałam psie opowieści to osiem, kilkustronicowych rozdziałów. Pisane dosyć dużą czcionką nadają się nie tylko do słuchania dla maluchów, ale też do samodzielnego ćwiczenia czytania. Język jest prosty, a historie pozytywne, budujące. Mówią o przyjaźni i więziach między ludźmi i zwierzętami, o zwierzęcej solidarności, radości i wartości życia, pasji i celu. Co znajdą dzieci w opowieściach? W:

  • Hau! Jestem taksówką! dzieci poznają jamnika, który mimo swej ułomności i braku nóżek, zostanie bardzo szczęśliwą Taksówką.
  • Medal dla psa, czytelnicy spotkają odważne psy policyjne i dowiedzą się jakie medale dostają za swoją odwagę.
  • Uszaty ratuje królową jest o wyjątkowym królewskim psie Uszatym, który psoci na dworze królowej i dzięki swojemu sprytowi wszyscy myślą (łącznie z samą królową), że ratuje ją z opresji, odnajdując „zagubioną” koronę.
  • O psie, który nie bał się zi-zi-zi-zimy to chyba najbardziej przejmująca historia o psie ratowniczym. O Barrym, który zawsze jest na posterunku, nawet gdy nie ma przy nim ludzi, aby wydać komendę do pracy. On zawsze czuwa. Nauczył się tego od mamy. Dzięki oddaniu swojej pracy w czasie 14 lat, uratował życie 40 osobom. I „Jeśli psy mają swój psi raj, Barry ma tam największą budę i największą miskę przysmaków”.

Psy zasługują na szacunek

Pięknych kudłatych bohaterów jest więcej. Fajnie się o nich czyta. To dla dzieci świetna okazja, aby dowiedzieć się więcej i poznać lepiej czworonogi. Ukazując wrażliwość i mądrość psów, książka uwrażliwia dzieciaki na zwierzęta. Pokazuje je jako istoty czujące, myślące, zasługujące na szacunek i dobrą opiekę człowieka.

Zdradzę wam, że pies ze zdjęcia to nasz nowy członek rodziny. Pojawił się dopiero co, a już skradł serca wszystkich domowników. Ma na imię Ivo i z pewnością jeszcze pojawi się przy jakieś książkowej okazji.

Jeśli szukacie „psich” książek to zajrzyjcie do wpisów Pan Pies TUTAJ, Pies i kot w leśnym zakątku TUTAJ, Łapy i ogony TUTAJ, sagi o Mopsiku – Mopsik, który chciał zostać …jednorożcem…króliczkiem…reniferem…syrenką, …dynią.

Psy pieski psiaki, Marcin Przewoźniak, ilustracje Maja Barska, wydawnictwo Wilga, 64 strony, oprawa twarda, wiek 3+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *