Rysowanie Krok po Kroku
3 - 5,  Aktywizujące,  Kreatywne,  Na Wakacje

Rysowanie krok po kroku – dużo kreatywnej zabawy

Rysowanie krok po kroku to świetna aktywizująca seria dla dzieci, która u nas gościła już kilkukrotnie. W ubiegłym roku przy okazji wakacji, ale również w okolicach „białych” świąt. Dziś chciałam wam pokazać bardzo wakacyjne wydanie 100 Zadań i Zabaw dla każdego oraz Relaksujące bazgroły. Taki zestaw to propozycja na wolną chwilę w ciagu dnia oraz na wieczorny relaks.

U nas te książeczki są bardzo lubiane. Wyróżnia je dobra grafika, jakość wydania, dobrze rozplanowana zawartość, różnorodność i pomysłowość. Można przebierać w propozycjach, choć mój syn ma swoje ulubione zadania. Nie każdego się podejmuje. Pamiętam z dzieciństwa bruliony zadań wydane na papierze, który przypominał ten szary, toaletowy. Jeśli mamie udało się je zdobyć, to było coś. Zadania robiło się wtedy od deski do deski, a cienki papier rwał się od mocy ołówka i determinacji. Dziś cieszy mnie, że dzieci mogą korzystać z tak kolorowych, pięknie wydanych książek jak Rysowania krok po kroku.

100 Zdań i Zabaw dla każdego Krok po Kroku

100 Zdań i Zabaw dla każdego w optymistycznej żółtej okładce, a w niej fiesta kolorów. Dzieci będą:

  • grać w kółko i krzyżyk;
  • łączyć w pary (na przykład gąsienice);
  • pokonywać labirynty (może żukiem do biedronki);
  • rysować mieszkańców drzew;
  • rozwiązywać liściowe sudoku.

Są też potworki, tęcza (taka jak pamiętam z dzieciństwa, wolna od podtekstów), ptaki, roboty, pojazdy, prezenty, piraci, wodni mieszkańcy. Słowem wszystkie bajeczne oraz te z życia wzięte postacie, które cieszą dzieci.

Relaksujące bazgroły

Relaksujące bazgroły to okładka w stonowanym jasnym kolorze, ale wewnątrz już ta sama moc kolorów. W tej propozycji zadania dotyczą głównie rysowania, kolorowania oraz tworzenia nowych „swoich” elementów. Należy miedzy innymi:

  • pokolorować swój kosmos;
  • dorysować ciekawe wzory na żółwich skorupach lub dużo radosnych buziek;
  • narysować sowę na drugiej gałęzi;
  • narysować swój przysmak krok po kroku, mając za przykład popcorn, hamburgera oraz udko kurczaka;
  • stworzyć podwodny świat.

Zeszyty Rysowanie krok po kroku sprawiają dzieciom radość i organizują fajnie czas, ale również ćwiczą małą motorykę, rozwija kreatywność, budują dziecięcą pewność w swoje umiejętności plastyczne. Zdecydowanie polecam wam tę serię zwariowanych brulionów na wakacyjny czas.

Rysowanie Krok po Kroku: Koty, żaby i inne zwierzęta oraz Smoki, roboty i inne różności zobaczcie TUTAJ, a wydanie świąteczne Mikołaje, pingwiny i inne obrazki zobaczcie TUTAJ.

Rysowanie Krok po Kroku, Zabawa dla każdego oraz Relaksujące bazgroły, wydawnictwo Wilga, praca zbiorowa, każda 80 stron , wiek 3+

Całą serię zobaczcie również TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

10 + 19 =