6+,  Edukacyjne

Sprawdzone ćwiczenia i łamigłówki matematyczne

Dziś chciałabym wam pokazać ciekawe zeszyty matematyczne. Dla mnie to zawsze wyzwanie aby wybrać coś naprawdę wartościowego, ale się udało. Będąc na warszawskich Targach Książki skorzystałam z oferty wydawnictwa aksjomat i wybrałam bajeczne, kolorowe zeszyty ćwiczeń dla klas 1 oraz klas 1-3.

Mam cichą nadzieję, ze mimo wakacyjnego czasu, uda nam się w nich popracować. To szczególne wakacje dla mojego dziecka bo od września wędruje do szkoły i stanie się pierwszakiem. Żegnaj zerówko, żegnaj przedszkole. Zaczynamy czas nauki.

Wszystkie cztery zeszyty są przyjazne i bardzo kolorowe. Podczas nauki i zabawy dzieci będą ćwiczyły kompetencje logicznego myślenia.

Zotań mistrzem Matematyki

Zostań mistrzem Matematyki dla klas 1, zawiera krótkie zadania tekstowe, zadania rachunkowe oraz grę „matematyczny wyścig”. Grafiki ułatwiają liczenie, a wszystko jest bardzo czytelne i przejrzyste. Na końcu ćwiczeń, zestaw odpowiedzi do zadań. Zeszyt dostępny także dla uczniów klasy 2 i klasy 3.

Łamigłówki Matematyczne

Łamigłówki Matematyczne dla klas 1- 3 to niewielki zeszyt, który można zabrać ze sobą na wakacje wszędzie. Znajdziecie w nim zadania rachunkowe w bardzo różnych formach: labiryntach, zadaniach z treścią, krzyżówkach, wyszukiwankach. Zadania uczą liczenia ale też analizy i wyciągania wniosków. Z tyłu zestawienie odpowiedzi do zadań.

Matematyka z wesołymi piratami

Matematyka z wesołymi piratami dla klasy 1 to bardzo dużo równań zaprezentowanych w ciekawy, piracki sposób. Oprócz dodawania, odejmowania dzieci znajdą sympatyczne ośmiornice, piratów, statki oraz wszystko to co kojarzy się z morzem. W takim klimacie z pewnością będzie się dobrze liczyło. Format szerokiego zeszytu, okładka miękka.

Uwaga Matematykę z wesołymi piratami jest też wydana z zadaniami dla klasy 2 i klasy 3.

Tabliczka mnożenia z wesołymi piratami

Tabliczka mnożenia z wesołymi piratami dla klas 1-3 nadal pozostaje w pirackim klimacie. Zadania skupiają się nad treningiem tabliczki mnożenia czyli ćwiczenia z mnożenia i dzielenia ale w bardzo przyjazny sposób. Nie ma tu miejsca na żmudne powtarzanki, wszystkie zadania są pomysłowe i różnorodne. Format szerokiego zeszytu, okładka miękka.

Wszystkie cztery propozycje są warte wypróbowania. To nauka przez zabawę przez duże Z. Polecam.

O innych ciekawych pomocach do ćwiczenia mózgu i zabawy z matematyką, przeczytaj TUTAJ oraz TUTAJ.

Zostań mistrzem matematyki, opracowanie Adam Konstantynowicz

Łamigłówki Matematyczne, opracowanie Beata Karlik

Matematyka z wesołymi piratami, Tabliczka mnożenia z wesołymi piratami, opracowanie Agnieszka Bator,

wydawnictwo Aksjomat, dzieci klas 1-3

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Stay-connected_1.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *