Szkoła Magicznych Zwierząt
6 - 8,  9 - 12,  Bajkowe Stworzenia,  Dzieci,  Zwierzęta

Szkoła Magicznych Zwierząt – najlepsza seria dla dzieci

Szkoła Magicznych Zwierząt to zupełnie niesamowita, magiczna seria opowiadająca o przygodach grupy dzieciaków, które chodzą do jednej szkoły, szkoły Winterstone w niewielkim miasteczku. Razem z klasą mali czytelnicy doświadczą wielu radości, wzruszeń, nadziei i roszczarowań. Będzie się działo! W części pierwszej opowieści do szkoły przyjeżdża nowa nauczycielka, nieco ekscentryczna z wyglądu panna Cornfield. Obejmuje kuratelę nad jedną z klas. Jak mówi na przywitanie swojej nowej klasy:

„Pomyślałam, że życzę sobie, aby moja nowa klasa była niezwykła i niepowtarzalna. Żebyśmy wspólnie przeżyli wiele przygód. Naprawdę fascynujących przygód…”.

Z pozoru zwyczajna nauczycielka, szybko odkrywa przed dziećmi wspaniały sekret, a w życiu uczniów zaczynają dziać się nietypowe zdarzenia. Pana Cornfiled przedstawia dzieciom Pana Mortimera Morrisona, który to prowadzi Sklep Magicznych Zwierząt i będzie „zaopatrywał” klasę w magiczne zwierzęta.

„Magiczne zwierzęta to coś zupełnie szczególnego. Są do nas bardziej podobne, niż mogłoby się wydawać. Czasami mamy wrażenie, że potrafią czytać w naszych myślach. Znają nasze ukryte marzenia. Ten, kto ma u swego boku takiego przyjaciela, jest prawdziwym szczęściarzem. Magiczne zwierzęta towarzyszy mu i pomaga, gdy wpadnie w kłopoty” .

Uczeń, który zdaniem ich dwojga najbardziej potrzebuje przyjaciela będzie zawiadamiany o przydziale zwierzaka i zyska przyjaciela na zawsze. Tylko właściciel magicznego zwierzęcia będzie mógł z nim rozmawiać. Tylko dzieci z klasy będę widziały zwierzęta, dla innych będą to po prostu pluszaki za sprawą magicznego „obracania w kamień”. Cała klasa została też zobowiązana do złożenia przysięgi, że „nigdy przenigdy nie będzie rozmawiać z niskim o magicznych zwierzętach…”. Nie wszystkie dzieci uwierzyły w to co usłyszały, ale wkrótce się to zmieni.

Uczniowie panny Conrnfield

Klasa panny Cornflield to grupa fajnych dzieciaków, które jak to bywa przeżywają i doświadczają różnych problemów. W domu, w szkole, z rodziną i z rówieśnikami. Czytając Szkołę Magicznych Zwierząt jesteśmy świadkami tego, jak rozwijają swoje pasje, jak nawiązują przyjaźnie i jak podejmują wyzwania. Dzięki swoim magicznym zwierzętom jest im prościej podejmować właściwe decyzje.

Każda z książek w serii koncentruje się na wybranych z klasy uczniach, których poznajemy bliżej. W każdej części wydarza się też coś ciekawego, na przykład noc czytania w szkole, wycieczka szkolna, przedstawienie czy udział klasy w międzyszkolnym telewizyjnymnym teleturnieju. Bardzo podoba mi się jak chętnie dzieciaki biorą udział w tych przedsięwzięciach, jak są samodzielni i jak mimo różnych charakterów i osobowości wspierają się na wzajem.

Magiczne Zwierzęta

W „magicznej” klasie jest dwudziestu czterech uczniów, dwanaście dziewczynek i dwustu chłopców. W każdej części pojawiają się dwa nowe magiczne zwierzęta. Mam ogromną nadzieję, że części przygód powstanie tyle, aby każdy z uczniów otrzymał swoje zwierzę. Nie zdradzając zbyt wiele powiem, że czytając dotychczas wydane książki poznaliśmy, żółwicę, lisa, pingwina, dziekana rzecznego, kameleona, nietoperzych, kocura, krokodyla, koalę oraz szympansa i szczura. Zwierzęta są z natury trochę podobne do dzieci i doskonale rozumieją swoich ludzi.

Dlaczego Szkoła Magicznych Zwierząt jest tak ciekawa

Szkołę Magicznych Zwierząt czyta się błyskawicznie, jest napisana językiem dostosowanym do młodego czytelnika, akcja jest ciekawa i wartka, a ponad to autorka przemyca również wątek edukacyjny przekazując zawsze nieco ciekawych informacji na przykład o dinozaurach, tabliczce mnożenia, geografii czy historii Robin Hooda. Dzieciom zdarzają się wpadki, jak wtedy gdy Ida zdadzą przyjaciółce sekret magicznych zwierząt, albo Silas straszy pierwszaki i sprzedaje im „magiczne” długopisy lub gdy Yannik niszczy kosz do koszykówki lub przez roztargnienie nagrywa na płytę zły filmik. Zawsze jednak otrzymują szansę na to, aby przemyśleć swoje postępowanie, wyciągną wnioski i przy wsparciu swojego magicznego towarzysza oraz przyjaciół z klasy, naprawić sytuację. Ponadto w historiach pojawia się wiele ciekawych postaci, takich jak sam pan Morrison, Dyrektor szkoły pan Siegmann czy dziadek Teodor.

Seria Szkoła Magicznych Zwierząt to jedna z najlepszych książek jakie wspólnie z moim synem przeczytaliśmy w tym roku. To książka która rozwija wyobraźnię, wzmacnia i buduje młodego czytelnika. Daje przyzwolenie na popełnianie błędów. Pokazuje jak istotnie otoczenie wpływa na młodych ludzi, to kim się stają, jak postępują w życiu. Czekamy na kolejne części jak to powiedział Janek, jak kania dżdżu 🙂

Dotychczas ukazały się:

  • Szkoła Magicznych Zwierzaków – tom 1
  • Tajemnica szkolnego podwórka – tom 2
  • W ciemnościach – tom 3
  • Odjazd – tom 4
  • Hit czy kit? – tom 5

Zapraszam do obejrzenia wnętrza każdej z książek

Szkoła Magicznych Zwierząt
Tajemnica Szkolnego Podwórka
W ciemnościach
Odjazd
Hit czy Kit

Zdecydowanie polecam Magiczne Zwierzęta dla wszystkich szkolniaków, każdy znajdzie coś dla siebie i być może cząstkę siebie. Książka doskonała zarówno dla dziewczynek jak i chłopców.

Szkoła Magicznych Zwierzaków, Margit Auer, wydawnictwo Debit, około 200 stron, wiek – dzieci szkolne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

3 × jeden =