Anglojęzyczne,  Detektywistyczne

The Detective Dog – przygoda detektywistyczna na wesoło i po angielsku

Dziś sprawdzona, świetna propozycja książki do wspólnego czytania i słuchania po angielsku.

Książka pod tytułem The Detective Dog to kolejna propozycja, znanej autorki Julii Donaldson. Wcześniej przeczytane przez nas książki tej autorki, to The Smartest Giant in Town w angielski wersji oraz Miejsce na Miotle w wersji polskiej. Wszystkie są równie rewelacyjne, co znany chyba wszystkim The Gruffalo.

O czym jest The Detective Dog?

Historia The Detective Dog opowiada o chłopcu imieniem Peter i jego wyjątkowym psie Nell, ale też o książkach i pewnym rabusiu. Peter bowiem jest wielkim bałaganiarzem, a Nell potrafi wytropić każdą jego zgubę.

„The bus in the bowl and the book in the bed,

The sock in the sofa, the shoe in the shed,

The tumbledown teddy, the bounce-away ball.

Nell the Detective discovered them all”.

Od wtorku do niedzieli Nell ma pełne łapy roboty, bowiem wciąż szuka zabawek Petera. Za to w każdy poniedziałek chłopiec i jego rówieśnicy spotkają się w bibliotece, aby czytać książki.

„Books about dinosaurs, book about knights, Book about planets and meteorites. Book about princes who turned into frogs, Books about dragons – and books about dogs!”.

Nell również uwielbia książki, dlatego zawsze towarzyszy chłopcu w wyprawach do biblioteki.

„The children loved reading their stories to Nell, And Nell loved to listem – and albo to small.”

Jednak pewnego poniedziałku wszystkie książki dla dzieci, po prostu znikają. Dzieci są zrozpaczone. Szczęśliwie detektyw Nell podejmuje trop i wszyscy razem ruszają na poszukiwanie złodzieja. Co ich czeka po drodze i jaki jest historii finał, warto się przekonać.

Dlaczego warto przeczytać tę historię detektywistyczną

Jak każda książka Julii Donaldson, The Detective Dog to zabawna, prosta historia z pomysłem i puentą. Wykorzystanie rymów sprawia, że tekst sam wpada w ucho i czyta się go doskonale, a liczne powtórzenia sprawiają, że historia zapada w pamięci.

The Detective Dog jest przepięknie zilustrowana, kolorowa i pełna emocji. Barwne postacie uchwycone w ruchu i ich mimika oddają nastrój i powagę sytuacji.

Do książki dołączona jest płyta CD z nagraniem tekstu, do którego głosu udzieliła Floella Benjamin. Aktorka, pisarka i prezenterka licznych programów dziecięcych gwratnuje świetną aranżację i doskonałą brytyjską wymowę

Zdecydowanie polecam książkę do czytania z dziećmi lub do samodzielnej nauki. U nas przygoda o psim detektywie została przeczytana już wielokrotnie, a odsłuchana po stokroć. Mali czytelnicy uczą się nowych słówek i utrwalają te, które już znają, dobrze się bawią z psim detektywem i co równie ważne, dowiadują się jak bezcenne są książki.

The Detective Dog, Julia Donaldson, Macmillan Children`s Books, 32 strony, wiek zależy od stopnia zaawansowania języka angielskiego młodego czytelnika

Książkę można odsłuchać TUTAJ, a kupić na przykład TUTAJ, TUAJ, TUTAJ.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Stay-connected_1.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *