0 - 3,  Dzieci,  Uczucia i Obyczaje

To Ja. Duży i odważny – opowiadania, które poruszają ważne dla dzieci tematy

To Ja. Duży i odważny.

Tak. Lubimy czytać opowiadania… To Ja. Duży i odważny to zbiór krótkich (2,3 stronicowych) historyjek ułożonych tematycznie. Dla kogo? Według mnie dla przedszkolaków. Są opowiastki, które mają dodać dzieciom pewności siebie, są opowiastki, które pomogą pogodzić się z przyjaciółmi i mój ulubiony rozdział „kolorowych snów”, który pomaga zasnąć.

Czytamy książkę od kilku dni, wieczorem, przed snem. Historie i poruszane w nich tematy naprawdę interesują mojego 5 letniego synka. Słucha z wielkim zainteresowaniem co się wydarzy. Każda z historii jest z życia wzięta i dotyczy bardzo ważnych dla maluchów kwestii np. jak sobie poradzić gdy latawiec zawiśnie wysoko na drzewie, czy warto pomóc babci i jak postąpić gdy młodsza siostra dokazuje. Zdarza się, że opowiastka staje się pretekstem do „przedszkolnych” opowieści. Co dla mnie jest niezwykle cenne.

Książka ma bardzo sympatyczne, powiedziałabym dyskretne ilustracje. Z  mojej perspektywy to duża zaleta książeczki, bo naprawdę nie rozpraszają, a ilustrują historie.

W sumie mamy 30 historii, które wyszły spod pióra różnych autorów, przekład  z niemieckiego. 120 stron. Wydawca: Prószyński i Media Sp.z o.o.

Spędzimy przy czytaniu historyjek jeszcze nie jeden wieczór. Polecam

dokazuje .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

jedenaście + 18 =