To Twój dom Lulu
6+,  Dzieci,  Świąteczne,  Zwierzęta

To Twój dom Lulu

Jakiś czas temu pokazywałam wam książkę o rodzeństwu, 9 letnich bliźniakach Gabrysi i Jacku. Dzieci kochają zwierzęta i nie pozostają obojętne na ich los. Z zaangażowaniem zajmują się poszukiwaniem dobrych domów dla potrzebujących pupili. To Twój dom Lulu to 3 tom przygody, a zarazem trzeci znaleziony szczęśliwy dom, tym razem dla małej kotki Lulu. Mama dzieci prowadzi hotel dla zwierząt i zdecydowanie wspiera Gabrysię i Jacka w ich działaniu. To Twój dom to seria, z której dzieci pozyskają sporo wiedzy na temat zwierząt domowych i ich zwyczajów, jak również wskazówki jak zostać dobrym opiekunem. To seria, która uwrażliwia młodych czytelników na los zwierząt, tak zależnych i ufnych wobec nas, ludzi.

Lulu szuka domu

Podczas beztroskiej zabawy z psem Okruszkiem, Gabrysia i Jacek znajdują malutkiego kotka. Na jego obróżce widnieje imię Lulu. Szybko okazuje się, że Lulu to zwierzątko należące do przyjaciółki mamy. Dzieci udają się do pani Zuzanny oddać Lulu. Gabrysia i Jacek dowiadują się, że Lulu uciekła ze swojego domu prawdopodobnie przez dwa dorosłe mieszkające już tam koty: Tytusa i Tamarę. Bała się ich i mimo zabezpieczeń wymknęła się z ogródka. Pani Zuzanna rozumie i widzi obawy małej Lulu i powierza dzieciom zadanie znalezienia jej nowego domu, takiego w którym poczuje się bezpiecznie i u siebie.

Czy Gabrysia i Jacek znajdą dla małej lękliwej Lulu nowy dom? Czy marzenie Filipa, który „Niczego na świecie nie pragnie tak bardzo, jak kota…” spełni się? Kto uratuje Lulu z wysokiego drzewa w śnieżne popołudnie? Odpowiedzi na pytania przyniesie opowieść.

Po przeczytaniu książki naszła mnie refleksja. Tak to często jest, że to nie tylko my pomagamy zwierzętom biorąc je pod opiekę. Bo prawda jest taka, że one są dla nas wielkim pocieszeniem w trudnych momentach, a już szczególnie dla dzieci. Warto o tym pamiętać, kiedy nasze dzieci poproszę o zwierzątko. Miłość do pupila może zdziałać wiele, a także uczy dzieci samodzielności i odpowiedzialności.

To Twój dom Lulu pełna jest przyjemnych dla oka, czarno – białych, naszkicowanych ilustracji. Na końcu książki pytania do tekstu i kocie żarty.

Historia Lulu nie jest może stricte świąteczna. Za to z choinką w tle, spełnia marzenia i rozgrywa się w zimowy czas, pełen śniegu. Polecam do wspólnego świątecznego czytania.

W serii dwa wcześniejsze tytuły: To Twój dom Tosiu oraz To Twój dom Ptysiu. Wpis o tym drugim tytule TUTAJ.

To Twój dom Lulu, Linda Chapman, wydawnictwo Wilga, 112 stron, oprawa miękka, wiek 6+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

7 − jeden =