To twój dom Ptysiu,
6 - 8,  Dzieci,  Pies

To twój dom Ptysiu

To twój dom Ptysiu to drugi tom opowieści o rodzeństwu, bliźniakach Gabrysi i Jacku. Dzieci kochają zwierzęta i nie pozostając obojętne na ich los, angażują się w pomoc w znalezieniu schronienia dla potrzebujących psiaków. Ich mama prowadzi psi hotel, oferując opiekę nad czworonogami. Dzieci mają już więc doświadczenie i wiedzą jak postępować ze zwierzakami.

Pewnego dnia podczas spaceru w parku, do Gabrysi i Jacka podbiega mały, rozbawiony szczeniaczek. Na identyfikatorze dzieci odczytują jego imię. Wabi się Ptyś.

„Ptyś miał czarny pysk z wąską białą smugą biegnącą przez środek i uroczy nosek jak guzik”.

Szczęśliwie, niedługo za pieskiem przybiega jego zaniepokojona pani, Joasia. Podczas rozmowy okazuje się, że temperament pieska (rasa border collie) nie pasuje do mieszkania w bloku, w którym mieszka właścicielka. Piesek potrzebuje więcej swobody i aktywności. „…byłby znacznie szczęśliwszy gdzieś, gdzie mógłby spędzić dużo czasu na dworze” – mówi. Dzieci od razu proponują pani Joasi pomoc w znalezieniu szczęśliwego domu dla malucha.

Cz Ptyś znajdzie nowego właściciela?

Jak myślicie jak potoczą się losy Ptysia? Czy bliźniakom uda się znaleźć dla niego najlepszy dom pod słońcem? Jakie przygody ich czekają? Co spsoci Ptyś? O tym wszystkim dowiedzą się mali czytelnicy z lektury książki.

To twój dom Ptysiu to przeurocza historia, która uwrażliwia dzieci na los zwierząt. Opowiada o tym, jak obchodzić się z psami, o tym co lubią pieski, a czego się boją. Dzieci czytając mogą utożsamiać się z dziewięcioletnimi bohaterami: Gabrysią i Jackiem.

Z uwagi na dużą, wygodną czcionkę, książka jest wprost doskonała dla dzieci, które uczą się lub ćwiczą czytanie. W tekście jest dużo dialogów, przez co książkę czyta się szybko.

Serię zdecydowanie wyróżniają ilustracje. Piękne, delikatne obrazy pokazujące bohaterów i ich otoczenie. Ilustracji jest sporo, niemal na każdej stronie.

Poręczny, „miękki” format można zabrać wszędzie.

Na końcu książki jeszcze ciekawy i zabawny element angażujący czytelnika: Podstępne Psie Łamigłówki, żarty oraz quiz Czy znasz się na Psach?

Uwaga!: po takiej lekturze, wasze dzieci na pewno będą chciały mieć pieska 🙂

A jeśli już zdecydujecie się na własnego pupila zajrzycie do wpisu o Wszystko o PSACH oraz Chcę psa

Pierwszy tom historii, To twój dom Tosiu możecie obejrzeć TUTAJ.

To twój dom Ptysiu, Linda Chapman, wydawnictwo Wilga, 112 stron, wiek 6+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

3 × 5 =