Totalnie Wszystko o kosmosie
6 - 8,  9 - 12,  Edukacyjne,  Kosmos

Totalnie wszystko o Kosmosie i innych Galaktycznych Faktach

Totalnie wszystko o Kosmosie … cóż to za kosmiczna książka. Młodzi miłośnicy zagadnienia przeczytają ją jednym tchem. Z uwagi na zastosowany styl graficzny, trochę komiksowy i zwariowany, tekst właściwie czyta się sam. Jest mnóstwo frajdy podczas wertowania książki. Lekki styl i umiejętne opisanie trudnego bądź co bądź tematu, sprawia że kosmos odkrywamy na nowo. Jest niezwykle kolorowo, niby chaos ale jakże przemyślany.

Odkryj Totalnie wszystko o Komosie

Zagadnienia poukładano w książce w sześciu rozdziałach.

  • Wszechświat: powstanie i definicja kosmosu, rok świetlny, ciemna materia i energia, grawitacja…
  • Układ Słoneczny: czyli o Słońcu i planetach układu, w tym Ziemi. Oprócz konkretów, opisu i cech specyficznych dla omawianej planety, ciekawe było dowiedzieć się, od czego pochodzą nazwy niektórych.
  • Gwiazdy, mówi o typach gwiazd, mgławicach, gwiazdozbiorach. Tutaj dzieci znajdą informacje również o czarnych dziurach i horyzoncie zdarzeń…
  • Kosmiczne skały czyli przewodnik taktyczny po tym co krąży w kosmosie: komety, planetoidy, meteory, meteoryty.
  • Eksploracja kosmosu, czyli jak człowiek zaczął odkrywać kosmos. Jest Erystoteles, Mikołaj Kopernik, Newton i współcześni naukowcy, a wśród nich wybitny, zmarły w 2018 roku Stephen Hawking. W tej części również o przyrządach astronomicznych oraz historii lotów w kosmos. Zdziwił mnie kosmiczny skafander, którego cena wynosi 12 mln dolarów!
  • Narysujmy coś nieziemskiego, to rozdział „rozrywkowy” gdzie, krok po kroku narysujecie planetę, rakietę i astronautę oraz inne obiekty, a dalej garść „obłędnych kosmicznych żartów”.

Zachęcam was do tej kosmicznej podróży. To niezwykle pasjonująca przygoda, edukacja w najlepszym wydaniu przez czytanie i zabawę.

W serii również tytuły: Totalnie wszystko o dinozaurach oraz Totalnie wszystko o rekinach.

Premiera najnowszej części Praktycznie wszystko Podpowiednik dla dzielnych dzieciaków 28 września 2022.

Totalnie wszystko o Kosmosie i innych Galaktycznych Faktach, Mike Lowery, wydawnictwo Kropka, 123 strony, wiek 6+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *