W poszukiwaniu niebieskiej marchewki
6+,  Wyszukiwanki

W Poszukiwaniu Niebieskiej Marchewki

W Poszukiwaniu Niebieskiej Marchewki to książka wyszukiwanka dla starszych dzieci. Odszukać w niej „wyjątkową, magiczną, czarodziejską ….” marchewkę wcale nie jest łatwo. My, całą rodzina bawiliśmy się w kto pierwszy ten lepszy. Różnie bywało. Przy tego typu książkach, trzeba jakby „nastawić” swój umysł na odpowiedni tor, poćwiczyć, skoncentrować się, a wtedy z każdą kolejną planszą idzie lepiej.

Książka opowiada historię cywilizacji królików, która po trosze nawiązuje do cywilizacji ludzi. Przygodę rozpoczynamy w odległych prehistorycznych czasach wraz z plemieniem wełnistych królikowców, królikozaurów i królikogrysów szablozębnych. Dalej wkraczamy w:

  • czasy faraonów;
  • okres mitycznego Rzymu i Maximusa Królikusa;
  • zamków warownych;
  • wielkich odkryć geograficznych i Krzysztofusa Królikomusa;
  • podboju dzikiego zachodu;
  • rewolucji przemysłowej i Królikomechaników;
  • mrocznej wojny (na szczęście tylko na chwilkę);
  • by udać się na podbój kosmosu wraz z porucznikiem Królikotem.

W każdej z tych krain dzielne króliki poszukują magicznej niebieskiej marchewki. I mimo, że zawsze mają ją w zasięgu łapki, ich wzrok szuka daleko. Króliki nie potrafią się zatrzymać i dostrzec tego, co blisko. Zupełnie jak my ludzie.

Każdy rozdział poprzedza krótki wstęp, który wprowadza czytelników, a raczej poszukiwaczy w klimat. Tekst objaśnia, co właściwie dzieje się na planszy. Na końcu książki znajduje się „Trochę szalone plemię wesołych królików” czyli prezentacja najbardziej charakterystycznych postaci, które przewijają się przez wszystkie wyszukiwanki. Postacie są krótko scharakteryzowane.

Klimat Niebieskiej Marchewki

Trzeba przyznać, że ilustrator Sebastien Telleschi stworzył wspaniałe plansze, pełne szczegółów, jak również smaczków. Wielkoformatowe ilustracje cieszą oko i zaskakują. Poszukiwacz marchewki jest naprawdę ciekawy co też wydarzy się będzie dalej. Dobór tematyki jest różnorodny, a wszędzie aż roi się od królików.

W Poszukiwaniu Niebieskiej Marchewki to świetna zabawa i fajnie spędzony czas razem, rodzinnie lub też osobno. Można ćwiczyć koncentrację, skupienie, a także spostrzegawczość. Doskonały trening dla dzieci.

Jedyne moja uwaga do tej fantastycznej książki, to szkoda, że oprócz marchewki nie ma więcej przedmiotów do odszukania. Byłby jeszcze więcej zabawy i większe wyzwanie.

Obejrzyjcie poniżej wybrane ilustracje z książki:

Inne polecane wyszukiwarki dla dzieci znajdziecie TUTAJ.

W Poszukiwaniu Niebieskiej Marchewki, Sebastien Telleschi, wydawnictwo Nasza Księgarnia, 28 stron, wiek 6-8 lat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *