3 +,  Wyszukiwanki,  Zwierzęta

Wielki piknik – książka obrazkowa pełna detali

Wielki piknik – wspaniała, inspirująca i pobudzająca dziecięcą wyobraźnię książka obrazkowa. Jest to historia opowiedziana obrazami, bez słów – aczkolwiek nie jest to typowa sztywna kartonówka, tu stronice są miękkie.

To opowieść o tym, jak grupa zwierząt wybiera się na piknik, którego gwoździem programu mają być dwa wspaniałe torty. Każdy z uczestników niesie ze sobą potrzebne rzeczy.  Jest świnka lekarz, zajączek niosący wodę dla spragnionych, koza z miotłą – odpowiedzialna za sprzątniecie śmieci, dzieciaki i wiele wiele ciekawych postaci. Droga do celu nie jest łatwa, bo wielki piknik ma się odbyć na wysokim wzgórzu, a po drodze zwierzęta czeka jeszcze przeprawa przez strumień. Wszyscy są strudzeni, ale kiedy docierają do celu okazuje się, że torty zniknęły i wybucha wielka awantura. Oj dzieje się, dzieje. Kto zabrał ciasto? Podejmijcie wyzwanie i spróbujcie zgadnąć kto jest sprawcą kradzieży. Nie zdradzę finału, ale wszystko kończy się dobrze.

Wielki piknik to ilustracje pełne szczegółów; nasycone, soczyste barwy; mnogość ciekawych postaci i zagadka w jednym. Bardzo polecam zarówno dla maluchów jak i dla starszych dzieci. Mój synek sięga po Wielki piknik często i długo wtedy rozmawiamy analizując najdrobniejsze szczegóły. Zawsze coś nowego wpadnie w oko.

Wielki piknik, autor The Tong-Khing, wydawnictwo EneDueRabe, 26 stron, wiek właściwie bez ograniczeń

Moja ocena: 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *