3 - 5,  Zwierzęta

O Wilku który chciał zmienić kolor

O Wilku który chciał zmienić kolor, to moje zeszłoroczne odkrycie, to jedna historii z całej serii o przesympatycznym Wilku.

O Wilku który chciał zmienić kolor

Wilk obudził się pewnego dnia i stwierdził, że jego kolor już mu się nie podoba. Każdego kolejnego dnia próbował „ubrać się” w coś bardziej twarzowego. Mimo ogromnych wysiłków i swojej kreatywności, ani różowy, zielony, czerwony, …. nie były tym czego szukał. W każdym wyglądał jakoś tak dziwnie 🙂 Dla mnie bardzo fajne przesłanie, o tym, żeby doceniać siebie i lubić takimi jakimi jesteśmy. Często gonimy za tym co wydaje się doskonałe ale tak naprawdę kiedy już to „złapiemy” okazuje się, że nie dorasta do naszych oczekiwań. Fajnie o tym porozmawiać ze swoim dzieckiem. Aby miały poczucie spełnienia tu i teraz, a nie goniły za czymś ulotnim. Sama też zawsze patrzę w przód na to co mogę mieć, a nie na to co już mam. To bywa trudne. Pracuję by to zmienić.

Specyficzne poczucie humoru. Krótkie acz precyzyjne teksty. Powtórka kolorów oraz dni tygodnia w jednym. Bardzo polecam tym, którzy jeszcze nie mieli przyjemności z Wilkiem. Przy innej okazji napiszę też o pozostałych częściach z serii.

O Wilku, który chciał zmienić kolor Wilk O Wilku, który chciał zmienić kolor O Wilku który chciał zmienić kolor Wilk

O Wilku, który chciał zmienić kolor, autrostwa Orianne Lallemand, wydane przez adamada (32 strony, dla dzieci 3+).

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *