Wincenty i Kołtun
3 - 5,  Uczucia i Obyczaje,  Zwierzęta

Wincenty i Kołtun – historia z przesłaniem dla najmłodszych

Wincenty i Kołtun to propozycja dla młodszych dzieci. Lekko i zgrabnie napisana historia kota Wincentego, który ma wszystko z wyjątkiem przyjaźni. Postanawia to zamienić. Podejmuje próbę przyłączenia się do elitarnego kociego klubu, klubu Kotylionów. Książka jest bogato ilustrowana. Kocia postać bardzo sympatyczna. Dzieci od razu go polubią. Wincenty i Kołtun to pierwsza część serii. Miłośnicy Wincentego będą mogli kontynuować przygodę czytając kolejną cześć. Zajrzyjcie z nami do wnętrza książki.

Wincenty i Kołtun – zapoznanie

Jak wspomniałam Wincenty postanawia przyłączyć się do klubu Kotylionów – najwytworniejszych kotów w mieści. Sam mieszka „… na ostatnim pietrze apartamentowca, który był tak elegancki, że nawet miał portiera…”, ma wytworne muszki oraz bibliotekę pełną książek. Wysyła do klubu Kotylionów zaproszenie na wystawny obiad, które ku jego wielkiej radości zostaje przyjęte.

Wincenty postanawia solidnie przygotować się kolacji. Wszystko będzie najwyższej jakości. Idealne. Los chce, że w drodze powrotnej z zakupów Wincenty spotyka Kołtuna. Mały, czarny kundelek nieoczekiwania garnie się do naszego bohatera, obdarzając go psią sympatią.

Jak przebiegnie wytworny obiad w domu Wincentego? Czy jego goście docenią jego starania oraz czy Kołtun zostanie w tej historii na dłużej? Tego mali czytelnicy oraz wy, rodzice dowiecie się z książki. Powiem tylko, że Wincenty wykaże się nie lada mądrością.

Książka nastraja pozytywnie, wiele w niej sympatycznych, pociesznych mordek wywołujących uśmiech.

Wincenty i Kołtun to książka w małym formacie z twardą okładką. Dużo w niej ilustracji w stonowanej kolorystyce, ograniczonej do kilku kolorów. Książka dobra również do samodzielnego czytania ponieważ tekstu nie jest zbyt dużo. Polecam tę książkę waszej uwadze.

Inne „kocie” opowieści, o którym pisałam to między innymi Pies i kot w leśnym zakątku lub seria o Cukierku oraz To Twój dom Lulu.  

Drugi tom historii Wincentego, Wyprawa po złotą kość, możecie podejrzeć TUTAJ.

Wincenty i Kołtun, Nicola Colton, wydawnictwo Zielona Sowa, 96 stron, wiek 4+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *