Witaj w przedszkolu
3 - 5,  Zwierzęta

Witaj w przedszkolu!

Witaj w przedszkolu to tytuł, który bardzo chciałam wam pokazać. To pięknie zilustrowana historyjka o pierwszym, jakże ważnym dniu w przedszkolu. Mama Rudzik prowadzi synka do przedszkola w starym drzewie. Wędrują tam też inne leśne maluchy: zajączek, dziczek, jeżyk, wiewiórka i myszka. Poza tym, że jest to leśne przedszkole, wszystko inne jest takie jak w prawdziwym dziecięcym przedszkolu. Na początku szatnia, gdzie można zostawić swoje rzeczy. W progu wita przemiła, uśmiechnięta pani przedszkolanka. Szybko okazuje się, że jest też świetna zabawa, a czas płynie szybko. W ciągu dnia obiad i podwieczorek, czyściutka toaleta i trochę małej samodzielności. Są też wycinanki i fajna gimnastyka, czas kiedy można poskakać. Ani się Rubik obejrzał, a przyszła mama „Ja nie chcę wracać do domu” – krzyczy do niej synek.

Witaj w przedszkolu jest w sam raz dla maluchów, które wkrótce mają stać się przedszkolakami. Piękne rysunki, pogodne zwierzątka, radość i spokój biją z tej opowiastki. Różnorodność bohaterów. Solidna twarda okładka. Czuję, że ta książeczka bardzo spodoba się najmłodszym. Polecam ją waszej uwadze.

Fajną książką o przygodach przedszkolaka znajdziecie TUTAJ, to tytuł Nusia i Wilki i mrożąca krew w żyłach (tylko dorosłych) przygoda w lesie.

Witaj w przedszkolu!, Esther von den Berg, wydawnictwo Jedność, 32 strony, wiek 3+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *