Wszystko o Psach
Dla każdego,  Pies,  Zwierzęta

Wszystko o PSACH oraz Chcę psa

Przychodzi taki moment kiedy nasza pociecha chciałaby mieć swojego kudłatego czworonożnego przyjaciela. Choć u nas kudłaci już są: dwie bardzo kochane świnki, które można podziwiać na niektórych książkowych fotografiach. To Janek marzy o piesku. Pies to wielki obowiązek ale… jak tu nie mieć pasa. Taki towarzysz to przyjaciel na wiele lat dla dziecka, lekcja empatii, odpowiedzialności i obowiązku. A to też jest potrzebne. Dlatego bardzo powoli przygotowujemy się na pieska w naszym domu. Chcę Wam pokazać dwie świetne książki, które przygotowują dziecko na wszytko co wiąże się z ich przyszłym pupilem. Chcę Psa! oraz Wszystko o Psach. Obie w wyczerpujący sposób poruszają wszystkie psie wątki i opowiadają o psich potrzebach. Zajrzyjcie. Ta wiedza przyda się jeśli planujecie poszerzyć rodzinę o czworonoga.

Wszystko o Psach

Książka Wszytko o Psach to aż 19 rozdziałów, które odpowiedzą na wszystkie psie pytania. Poczynając od psiej budowy ciała, historię; relacje miedzy psami a ludźmi; przez rasy; zmysły; zabawy czy sławne czworonogi.

„…pierwsze psy na Ziemi pojawiły się 125 tysięcy lat temu, gdy odłączyły się od wilków…”. „Niektórzy badacze uważają, że przodkami psów są kojoty i szakale…. Inni podważają tę teorię i twierdzą, że psy najpierw pojawiły się w Azji, a następnie rozpowszechniły się na całym globie”.

Wszytko o Psach pełne jest ciekawej treści. Ekstra ciekawostki zostały podświetlone dodatkowo żółtym tłem. Z nich dzieci dowiedzą się na przykład że „Psy mają różne uszy…” . Teksty są krótkie i opatrzone zabawnymi, przyjaznymi ilustracjami. Wszędzie roi się od czworonogów. Ja dowiedziałam się, że Jamniki stanowią zupełnie oddzielną psią kategorię z uwagi na swoją wyjątkową budowę ciała. W dzieciństwie byłam posiadaczką najwspanialszgo jamnika świata o imieniu Mea. Towarzyszył mi kilkanaście lat i do dziś łza kręci się w oku, jak o mojej suczce pomyślę.

Na końcu książki bardzo ważny 19 rozdział o Prawach psa i obowiązkach właściciela wobec niego. Do przeczytania koniecznie. Zaraz po tym do wypełnienia Karta mojego pupila oraz miejsce na rysunek. To bardzo kolorowy psi świat, który z pewnością dzieci zaciekawi.

Chcę psa!

Chcę psa różni się od poprzedniej książki tym, że wykorzystano w niej prawdziwie psie fotografie. Uśmiechnięte psie mordki mówią do dzieci z każdej strony. Książka rozpoczyna się Psim Manifestem, przypieczętowanym psią łapą.

Dalej przechodzimy przez poszczególne rozdziały tematycznie. Czytelnik poznaje:

  • budowę psa i dowiaduje się, że psy różnią się między sobą i to bardzo;
  • psie zmysły;
  • jak się liczy psi wiek (mój jamnik miał 72 lata !);
  • rasy psów;
  • strefy głaskania, gdzie psy lubią być dotykanie, a gdzie zupełnie nie;
  • i wiele wiele innych arcyciekawych informacji.

Bardzo, Bardzo chcemy Psa!!! Taki pojawia się w książce transparent niesiony przez dzieci. Plakat o podobnej treści przygotował mój Jaś, zanim wzięliśmy książkę do rąk. To miejsce w książce gdzie autorka podpowiada jak podzielić obowiązki względem psa tak, aby każdy członek rodziny czuł się zaangażowany. Kto da jeść, kto wyprowadzi na spacer o różnych porach dnia. Można skorzystać z podpowiedzi jak przygotować tabelę z rozpisanymi zadaniami. Zwierze, które pojawi się w domu, obdarzy nas dużą porcją zaufania, której nie wolno nam zawieść.

Obie książki są godne polecenia. Dzieci znajdą w nich wszystko co potrzebują wiedzieć o przyszłych pupilach. Polecam.

Chcę psa! to książka pełna psiego uroku. Jeśli spodziewacie się psa to trzeba ją mieć. Wiem, że pojawiała się również druga część Mam psa. Jeszcze jej nie mamy, ale można podejrzeć TUTAJ.

Wszystko o Psach, Mateusz Kęsy, Katarzyna Kołodziej, wydawnictwo Dragon dla dzieci, 64 strony, twarda oprawa wiek bez ograniczeń

Chcę Psa, Zuzanna Nowak, wydawnictwo Demart, 80 stron, twarda oprawa, wiek bez ograniczeń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

18 − 2 =