zubrpompik
0 - 3,  3 - 5,  Edukacyjne,  Przyrodnicze,  Zwierzęta

Z rodziną Żubra Pompika poznacie polskie Parki Narodowe

Żubr Pompik wyprawy to niezwykła, mała wielka książeczka dla dzieci

Żubr Pompik wyprawy to propozycja dla młodszych dzieci, chyba że tak jak my chcielibyście wykorzystać książki bardziej jako źródło wiedzy o Parkach Narodowych i motywację do ich odwiedzania.zubrpompik

W środku każdej książki znajdziecie mapę z umieszonymi Parkami Narodowymi i oznaczeniem, w którym parku dzieje się czytana przez Was przygoda. Według mapki w Polsce mamy dwadzieścia trzy parki i wszystkie poznacie z sympatyczną rodziną żubrów. Jest tata Pomruk i mama Porada oraz Pompik i jego siostra Polinka. Na wewnętrznej okładce każdej książki krótka charakterystyka parku, a na jej końcu  kilka pytań dzięki, którym sprawdzimy co mały czytelnik zapamiętał „Co zapamiętam z tej wyprawy?”.

Przygodę z Żubr Pompik wyprawy rozpoczynamy od tytułu Rodzina borsuków, które to zamieszkują Park Kampinowski. To najbliższy nam park i tam zmierzamy się wybrać niebawem.

„W Puszczy Kampinowskiej znaleść można nie tylko lasy, ale też bagna, a nawet krajobrazy z wydmami. Mieszka tu mnóstwo rzadkich, chronionych gatunków, na przykład dzięcioł czarny czy muchołówka mała. Są też bardzo sympatyczne borsuki.

Symbolem parku jest natomiast łoś, który dobrze się czuje na tutejszych mokradłach…”.

Z Rodziny Borsuków dzieci dowiedzą się, że żubry tupią chodząc, Muchołówka wije gniazdo na konarach drzew, dzięcioł ma dziuplę, a borsuki mieszkają w wielopokoleniowych norach i żerują wieczorem, po całodziennej drzemce.

Żubr Pompik wyprawy to bardzo sympatyczna i wartościowa książeczka. Z pewnością zainteresuje małych miłośników przyrody i zainspiruje rodziców do bliższych i trochę dalszych wypraw po naszym pięknym kraju.

 

Seria o Pompiku jest nadal w trakcie tworzenia.

Żubr Pompik, autor Tomasz Samojlik, wydawnictwo Media Rodzina, 24 strony, wiek 3-6 lat

Moja ocena: 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + osiemnaście =