Zagadki Detektywistyczne z Dreszczykiem
9 +,  Aktywizujące,  Bajkowe Stworzenia,  Detektywistyczne,  Fantasy,  Mumia

Zagadki Detektywistyczne z Dreszczykiem

Dziś bardzo osobliwa książka pod wiele zdradzającym tytułem Zagadki Detektywistyczne z Dreszczykiem. To książka, w której czytelnik ma za zadanie rozwiązać zagadkę, a sprawa dotyczy postaci ze świata grozy. Pojawia się tu masa potworów: czarownice, wilkołaki, Drakula, zombi, mumia, szkielety, potwór z Loch Ness oraz inni przedstawiciele ciemnej strony mocy. Powiem Wam tak: to propozycja dla pasjonatów gatunku i czytelników o mocnych nerwach. Mnie osobiście się podobała, bo od zawsze lubię, ale mój syn był lekko zaniepokojony faktem, że czarownice porywają dzieci. Niby nic nie mówił, ale … w oczach czaił się dziwny niepokój. I ja to rozumiem ponieważ nagromadzenie takiej ilości straszydeł może powodować lekki dyskomfort.

Jak poruszać się w świecie straszydeł?

„Nasze historie nie są jednak tak oczywiste, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. W każdej czai się tajemnica. Weź więc sprawy w swoje ręce i znajdź odpowiedzi na pytania postawione na końcu każdego rozdziału. Strach może dać początek bardzo kreatywnym pomysłom!”

Na początku książki czytelnicy przeczytają instrukcję Jak rozwiązywać zagadki. Dalej poznają narzędzie do rozkodowania odpowiedzi. Bardzo diabełki pomysł. Każda zgadywanka oznaczona jest stopniem trudności od 2 do 6 czaszek, przy czym jedna czaszka to 10 punktów. Zalecane jest czytać samemu i w odpowiedniej atmosferze, z dala od hałasu, by poczuć prawdziwy dreszcze emocji!

Jeśli Wasze dzieci lubią takie klimaty i postacie spod ciemnej gwiazdy, to nie zwlekajcie. Czeka na nie 10 upiornych zagadek, a wśród nich między innymi Kryjówka Frankensteina, Noc Walpurgi czy Wilkołak w Wiosce. Dodam, że intryga każdej zagadki budowana jest skrupulatnie. Najpierw krótkie wprowadzenie i rys historyczny o danym stworze, a potem dobrze i ze szczegółami zbudowana intryga. Trzeba się uważnie wczytać i zwracać uwagę na detale. Rozwiązania zagadek są proste, ale nie oczywiste.

W książce znajdziecie ciekawe, charakterystyczne i klimatyczne ilustracje. Nie brakuje dziwadeł, grafik, chmurek z tekstem. Pełno zębów i pazurów oraz uciekających postaci. Twarda oprawa i większy format sprawiają, że czyta się i obserwuje komfortowo.

Frankenstein

Skąd Arlin wiedział, że w jaskinii ktoś mieszka?

Hrabia Drakula

Kim był pies z drogi krwiopijców?

Podsumowując, w książce Zagadki Detektywistyczne z Dreszczykiem znajdziecie na pewno ciekawe, pomysłowe oraz intrygujące pytania. Jak wspomniałam, dla mnie było to fajne doświadczenie, jednakże dla młodszych czytelników nie mam pewności. Nie mniej z dozą nieśmiałości polecam książkę w dwóch przypadkach: jeśli dziecko uwielbia zagadki oraz nie straszny mu hrabia Drakula. Mroczność bohaterów nieco zawęża grupę odbiorców moim zdaniem.

Jak głosi hasło na okładce: Nie Panikuj i Baw się Dobrze 🙂

Dla dzieci, które lubią zagadki i tajemnice, proponuję TUTAJ – Zagadki Detektywistyczne oraz TUTAJ – Panika w Egipcie lub TUTAJ – Dziennik: Zagadkowa Podróż. Dobrej zabawy.

Zagadki Detektywistyczne z Dreszczykiem, Victor Escandell, Ana Gallo, wydawnictwo Debit, 72 strony, dla starszych dzieci 9+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

5 × 2 =