Zimowa Magia
6 - 8,  Bajkowe Stworzenia,  Dzieci,  Fantasy,  Przygodowe

Zimowa Magia – magia i tajemnica

Zimowa Magia to książka, która towarzyszyła nam wieczorami w minionych grudniowych wieczorach. Powiem szczerze, że długo nie mogliśmy się zabrać za tę książkę, ale okazała się być niezwykłym zbiorem jedenastu pięknych opowiadań. Historii, które mi przywodzą na myśl teksty, które czytałam sama jako młoda osoba. Są interesujące, bardzo magiczne, ciepłe, nastrojowe, tajemnicze i dobrze napisane. Po prostu doskonale się je czyta. Kiedy rozpoczniesz któryś z rozdziałów Zimowej Magii, chcesz, musisz go skończyć, bo …

„Zima to skrząca się magią pora roku, która zmienia zwyczajny świat w czarodziejskie królestwo blasku: dachy domów zasypane śniegiem, jeziora pokryte gładkimi taflami lodu, oszronione szyby w oknach. To taki czas, kiedy ma się ochotę wyruszyć na poszukiwanie przygód.”

I choć żal, że póki co za oknem nie jest biało, to z Zimową Magią można to sobie wyobrazić i przeżyć to, co ja przynajmniej lubię najbardziej czyli przygodę.

Zimowa Magia to:

 • Noc na Lodowym Jarmarku – gdzie z dziewczynką imieniem Maya czytelnicy przeniosą się w czasie i zobaczą zimowy jarmark na lodzie.
 • Głos Pośród Śniegu – wspaniała, magiczna opowieść o Cygance, której skradziono głos. I choć los jej nie oszczędza, ma dobre, mądre serce i walczy o, to co zostało jej zabrane. W mojej opinii ta historia choć zachwycająca, nie nadaje się dla dzieci w wieku 6 lat.
 • Zimne Serce – W tym opowiadaniu poznamy chłopca Fergala, który zimową porą podróżuje wraz z rodziną w góry. W pewnym momencie rodzina zatrzymuje auto, a Fergal oddala się w ustronne miejsce, odchodząc od drogi. Zupełnie się tego niespodziewanam, bo właśnie wtedy schodzi z gór ogromna lawina…
 • Casse – Noisette – w tej historii poznacie Stanę, baletnicę z Cesarskiej Szkoły Baletowej, która dostaje wielką szansę.
 • Ktoś taki jak Królowa Śniegu – poruszająca historia o tym jak ważne jest to, aby dostrzegać i troszczyć się o innych. Po śmierci taty do domu Orli wkrada się ból, chłód i samotność. Mama jest ciągle zapracowana, a na dziewczynkę spada obowiązek opieki nad młodszym bratem. Ciężar zdaje się ją przytłaczać, a brat często zostaje pozostawiony sam sobie. Wtedy pojawia się ona …Królowa. Czy Orla odzyska swojego brata Flynna?

a, także:

 • Magia zimowego Przesilenia;
 • Pokój z widokiem na góry;
 • Śnieg;
 • Wnętrze Góry;
 • Książka Spełniająca Życzenia;
 • Śnieżny Smok.

Poniżej kilka ilustracji przedstawiających wnętrze książki. Nie ma w niej obrazków, trochę szkoda. Za to wyobraźnia czytelnika zyskuje pole do popisu. Wspaniali bohaterowie, różnorodność i zimowa sceneria sprawią, że Zimowa Magia stanie się książką, do której będziecie wracać nie raz. Mimo zimowej scenerii książka otula swoim ciepłem.

Zimowa Magia to doskonała propozycja na wspólne, zimowe wieczory z kubkiem gorącej czekolady w dłoni. Polecam

Jeśli szukacie więcej przygód w zimowym klimacie również z odrobiną magii to zapraszam do Klubu Odkrywców Niedźwiedzi Polarnych, TUTAJ.

Zimowa Magia, praca zbiorowa, wydawnictwo Wilga, 400 stron, według wskazania wiek 6+, ale według mnie to raczej 10+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

trzy + 14 =