Akademia Mądrego Dziecka
0 - 3,  3 +,  Edukacyjne,  Picture book,  Przyrodnicze,  Woda

Akademia Mądrego Dziecka – Las oraz Ocean

Dziś u nas nowości z serii Akademia Mądrego Dziecka. Dwa przyrodnicze tytuły Niesamowity Spacer Las oraz Niesamowity spacer Ocean. To bardzo dobrej jakości kartkówki dla dzieci. Znajdują się w nich krótkie treści opisujące otaczającą dzieci rzeczywistość, kolorowe ilustracje pełne detali do oglądania oraz śledzenia paluszkiem ale również ciekawe ruchome elementy. Jednym z kolorów, które wykorzystano do wytłoczenia ilustracji jest srebrny, który sprawia że obrazy się mienią i przykuwają uwagę smyków.

Las to spotkanie z leśnymi zwierzętami. Ich śmieszne, uśmiechnięte mordki sprawią, że dzieci z pewnością je polubią. Natomiast Ocean to już stworzenia morskie, meduzy, żółwie, oczywiście rybki. W serii Niesamowity spacer są również tytuły: Pod Ziemią, Łąka, Pod gwiazdami oraz Deszcz. Wszystkie wprowadzają dzieci w przepiękny świat przyrody.

Niesamowity Spacer Las

Na leśnym spacerze maluchy spotkają wiewiórki na jesiennym zbieraniu zapasów i podejrzeć co kryją ich dziuple. Zobaczyć rodzinę jeleni, a zaraz potem rodzinę dzików. Będzie też mama niedźwiedź i goniący za motylami mały niedźwiadek. Książeczka zilustrowana z wielkim wyczuciem. Bardzo mi się podoba.

Radosne odkrywanie Ocean

Spacer podwodny odkryje przed dziećmi między innymi tańczące, roześmiane meduzy; gromadę delfinów oraz bogactwo i cudowności rafy koralowej. Są też drapieżniki, ale spokojnie, wyglądają na bardzo przyjazne. Książeczka w morskiej tonacji ze srebrnymi elementami prezentuje się pięknie.

Oba tytuły to uczta dla młodych, ciekawych oczu. Jest co podziwiać i wodzić paluszkiem. Można też liczyć zwierzaczki, uczyć się kolorów. Odkrywać!

Premiera obu tytułów 24 sierpnia.

Ciekawe kartonowe książeczki dla najmłodszych godne polecenia znajdziecie również TUTAJ Lisek Julek oraz TUTAJ seria Krok po Kroku. Natomiast TUTAJ coś o przyrodzie czyli Lasoterapia dla dzieci.

Niesamowity spacer: Las i Ocean – Nathalie Choux, wydawnictwo HarperKids, każdy z tytułów ma 10 stron, twardą oprawę w formacie 170×170, wiek 0-3

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *