Babcia Rabuś
9 - 12,  9 +,  Dla dzieci,  Dzieci,  Przygodowe,  Rodzina

Babcia Rabuś – Najbardziej poszukiwana Babcia świata!

Babcia Rabuś to nasze ostatnie odkrycie. Jej niekwestionowanym atutem jest to, że jest zabawna. Śmieszy do łez i małych i dużych. Absolutnie nie nadaje się do wieczornego czytania do tak zwanej poduszki. Za to poprawia humor i budzi ciekawość, jak też dalej potoczy się akcja.

Historia rozgrywa się w Wielkiej Brytanii, nieopodal Londynu, a jej głównym bohaterem jest 11 nastoletni Ben. Jego rodzice o nfienazbyt wybujałych ambicjach i statusie, co tydzień w piątek odtransportowują Bena na nocowanie do babci. Chcą bowiem mieć wieczór dla siebie, by obejrzeć lokalną odmianę programu tanecznego. Chłopiec nie znosi pobytów u babci, która jak mówi, jest nudna i pachnie kapustą. Jednak na przestrzeni czasu, coś się zmienia i pogląd Bena oraz relacje z babcią ulegają zmianie o trzysta sześćdziesiąt stopni.

Babcia Rabuś

Ben nie ma głębszych relacji z rodzicami. Tworzą stereotypową brytyjską rodziną, która odżywia się daniami odgrzewanymi z mikrofalówce. Mama i tata nie biorą na poważnie zainteresowań chłopca związanych z hydrauliką. Za to marzą o karierze tancerza i medialnej sławie dla syna. Nie specjalnie też dbają o relacje z babcią. Dlatego pierwszy obrazek tej rodziny i sytuacji chłopca, nie wygląda wesoło.

Nie będę zdradzać jak niechlubnie, ale jednocześnie śmiesznie opisuje Ben swoją babcię. I jak bardzo męczą go wizyty u niej. Jednak, któregoś wieczoru Ben dokonuje w domu babci zaskakującego odkrycia. Na szafce w kuchni znajduje puszkę po ciastkach pełną…. kosztowności. Obraz babci w oczach chłopca zaczyna ulegać zmianie. Okazuje się, że jego babcia, to nie taka zwyczajna staruszka…ale Babcia Rabuś!

Zachęcam do lektury. Tego, co wydarzyło się potem nie sposób przewidzieć. To świetna historia na poprawę nastroju oraz oderwanie się od rzeczywistości. Nie wszystko okazuje się czasem takie na jakie wygląda.

Babcia Rabuś wydana jest w miękkiej oprawie. Teksty pisane różnymi czcionkami akcentują ważne treści. Jest również sporo śmiesznych ilustracji oraz dialogów, dzięki czemu książkę czyta się w mgnieniu oka. W środku znajduje się też brylant … do wycięcia! Udanej zabawy.

Fragmentu książki możecie posłuchać poniżej

O równie fajnej książce autorstwa Davida Williamsa pod tytułem Najgorsze dzieci świata możecie przeczytać TUTAJ.

Babcia Rabuś, David Walliams, wydawnictwo Mała Kurka, 304 strony, wiek 9+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *