Banda Wełniaków
6 - 8,  Dla dzieci,  Przygodowe,  Zwierzęta

Banda Wełniaków. Byczy i Wściekli – śmieszna i brawurowa

Oto jest u nas Banda Wełniaków. Byczy i Wściekli. Druga część super zabawnej historii o „wełnianych” mieszkańcach minizoo. Przyjaciele owca Bernard, lama Szama Lama Ding Dong oraz kózka Wiluś tym razem odważnie zmierzą się ze Stekiem, groźnym bykiem, który zajął ich stodołę. „To nasza stodoła! Bykiem wstęp wzbroniony!” – krzyczą szturmując stodołę oraz byka. Ale… byk jest wielki i wełniaki muszą ratować się ucieczką „bijąc rekordy prędkości”. Tak zaczyna się ta opowieść. I tak jak w poprzedniej części pojawią się pies Ringo, Bujna Kicia oraz tłum kur. Będzie się działo.

Banda Wełniaków to książka do przeczytania na raz. Czyta się ją błyskawicznie. Pierwsze skrzypce grają śmieszne oraz sugestywne ilustracje. Pełno na nich emocji! Tekst jest uzupełnieniem. To co najważniejsze, najgłośniejsze oraz najśmieszniejsze jest wytłuszczone i w czerwonym kolorze. To książka, która poprawi humor każdemu dziecku.

Banda Wełniaków to Wełniane Zabijaki

Tak właśnie, wełniane zwierzęta mianują się Wełnianymi Zabijakami. W pierwszej części nasi bohaterzy brawurowo poradzili sobie z lisicą, która kradła kury. Dzięki temu wyczynowi zyskali poważanie wśród innych zwierząt. Jednak w czasie akcji z zagrody ucieka byk. Byk zwany Stekiem zadamawia się w ciepłej stodole i nie pozwala tam wejść nikomu. Trzeba go wykurzyć.

Aby wykurzyć byka i unieszkodliwić go w zagrodzie „pod prądem” zwierzaki użyją wszystkich swoich talentów. Wiluś zostanie cheerliderką, Szama obmyśli jak naprawić ogrodzenie, kury zażądają „porażenia prądem”, a Bernard mózg operacji, przebierze się za psa Ringo. Będzie gonitwa, bolesne obrażenia, pazury Bujnej Kici oraz kąpiel w stawie z pijawkami.

Jak myślicie czy w tym galimatiasie zwierzętom uda się zrealizować plan oraz pozbyć się Steka?

Zdradzę wam, że ta część zakończy się odrobinę dramatycznie, ponieważ na koniec pojawi się pokonana i żądna zemsty lisica.

Banda Wełniaków to świetna rozrywka z dużą dawką humoru. Historia pokazuje, że aby osiągnąć zamierzone cele wystarczy użyć swoich „mocy”, połączyć siły i działać razem. Liczy się przyjaźń oraz odwaga, a wtedy wszystko jest możliwe.

Polecam dla dzieci do samodzielnego czytania lub do czytania rodzinnego. Pośmiejecie się razem.

O pierwszej część historii pod tytułem Banda Wełniaków pisałam TUTAJ.

Banda Wełniaków, Byczy i Wściekli, wydawnictwo Zielona Sowa, 144 strony, wiek 6+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *