Basia. Wielka księga psów i kotów oraz innych zwierzaków domowych
3 - 5,  3 +,  Dla dzieci,  Dzieci,  Emocje i Obyczaje,  Pies,  Rodzina,  Zwierzęta

Basia. Wielka księga psów i kotów oraz innych zwierzaków domowych

Seria Basia uczy i bawi młodsze oraz nieco starsze dzieci już od piętnastu lat. Dziś chcę wam pokazać tytuł z serii Wielkie Księgi, o psach i kotach oraz innych zwierzakach domowych. W książce czytelnicy znajdą opowiadania przeplatane informacjami na temat małych pupili. Będzie o psach, kotach, żółwiach, gryzoniach, które trzymamy w domach, rybkach oraz skrzydlatych. Wszystkie zwierzaki są równie piękne i kochane i co ważne, mają swoje potrzeby i temperamenty. Przy wyborze pupila dla swojej rodziny warto wziąć to pod uwagę. Rady Basi przydadzą się wam. Przyznam, że wiele się dowiedzieliśmy. To niezwykle ciepła i mądra lektura dla dzieci, pełna kolorów, dzieci oraz zwierzaków.

Tytułowa bohaterka zadaje czytelnikom bardzo ważne pytanie Czy jesteś najlepszym przyjacielem swojego zwierzaka?

Basia. Wielka księga psów

… podzielona jest tematycznie na następujące rozdziały. Zobaczcie co w nich znajdziecie:

Psy, pieski i psice – rozpoczyna się historią znajomości człowieka z psem oraz opowiadaniem o Prapsicy, której czytelnicy będą mogli nadać imię. Dalej dzieci przeczytają krótkie historyjki i prawdy opowiadane przez bohaterach serii o Basi. Będzie o tym, że Basia bardzo chciałaby psa, i że wszystkie psy są superowe. A prababcia Basi ma psa jamniczkę Nitkę. Kret to kundelek Oli, który zawsze jest pełny energii. A Gryzelda to jeden z piesków Marcela. Będzie o różnych rasach psów: psach pasterskich, myśliwskich, jamnikach jak również terierach. Oraz o psich rolach jako towarzysz, ratownik czy też stróż.

Potem głos zabiorą psy. Jedzenie czy spanie oto jest pytanie… zapyta posokowiec mazurski średnioformatowy. Na koniec tej części pojawia się Psie Porady mamy Anielki. Między innymi o tym, że po swoim psie trzeba sprzątać, że nie należy psa zaczepiać jak śpi oraz, że niektóre psy muszą chodzić do fryzjera.

Piskie opowieści – tu znalazła się historia Paszczaka (psa Anielki), opowieść o jamnikach prababci Basi Marianny oraz historia kundelki Klusi, która miała nie mieć dzieci, a jednak miała.

Basia. Wielka księga kotów…

Koty, kotki i kocicie – związek człowieka z kotem sięga zamierzchłych czasów, ale jak mówi babcia Krysia Nawet bardzo oswojone koty są trochę dzikie. Dzieci poznają historię Guzika, Platona, Arwena, Dyskrecji, Totka. Będzie do poczytania o kocich przesądach i baśniach. O tym, że niektóre koty to prawdziwe piękności dzieci dowiedzą się czytając o ich rasach.

Analogicznie do psiej części będą również kocie porady i Kocie opowieści.

W rozdziale Mali przyjaciele znajdą się inne zwierzątka domowe ze świata Basi czyli papuga Eugeniusz, chomik Chrupek, żółw Kajetan, a potem sporo ciekawostek o innych zwierzątkach na przykład świnkach morskich czy szczurkach. Wśród częstych domowników znajdują się również rybki oraz papużki.

Basia i przyjaciele przekażą na koniec czytelnikom rady Jak opiekować się małymi przyjaciółmi.

Wielka Księga psów i kotów oraz innych zwierzęcych przyjaciół to książka pełna futerek, ogonów, pyszczków, wąsików, po prostu szczęśliwych zadbanych zwierzątek. Jestem pewna, że po spotkaniu z Basią, jej rodziną oraz jej przyjaciółmi dzieci poznają zwierzęta lepiej i spojrzą na nie z innej, bardziej odpowiedzialnej perspektywy. Basia dobrze wie jak opiekować się pupilem.

To książka, która pomoże wam w rozmowie z dzieckiem na temat wyboru przyszłego pupila. Uświadomi, że zwierz to nie tylko przyjaciel i radość z jego posiadanie, ale również sporo obowiązków.

Basia jest pełna kolorowych, pięknych ilustracji. Tryska pozytywną energią. Jest autentyczna i pełna dziecięcych emocji. Poprostu. Doskonale się bawiliśmy podczas jej czytania.

Ta książka może być wspaniałych prezentem. Z pewnością sprawi radość obdarowanemu dziecku.

Basia. Wielka księga psów i kotów oraz innych zwierzaków domowych, Zofia Stanecka, wydawnictwo HarperKids, 112 stron, wiek 3+

Jeśli ciekawią was inne psie tytuły zajrzyjcie do kategorii Pies.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *