Książka do nauki języka angielskiego dla dzieci
6 - 8,  7+,  9 - 12,  Aktywizujące,  Anglojęzyczne,  Edukacyjne

Detective book – Rozwiązuj zagadki i ucz się angielskiego

Na naukę języka angielskiego zawsze jest dobry moment. Szczególnie jeśli mamy do dyspozycji Detective book, książkę z zagadkami i ćwiczeniami dla dzieci, która w genialny sposób łączy w sobie naukę z naprawdę dobrą zabawą.

W książce znajdują się trzy historie zapisane w języku angielskim i polskim. Każda z nich kryje w sobie zagadkę. Do jej rozwiązania dzieci mają do dyspozycji wskazówki w postaci praktycznych ćwiczeń. W Detective book wszystko jest kolorowe oraz radosne. Bohaterzy: krasnale, czarownice i yeti zabawni. Ćwiczenia dobrze objaśnione, ciekawe i zróżnicowane. To książka – zeszyt dla prawdziwego detektywa, w której należy pisać i dobrze się bawić, a język angielki sam zostanie w głowie.

Rozwiązuj zagadki i ucz się angielskiego

Detective book podzielony jest na trzy rozdziały, a każdym z nich znajduje się historia zapisana równolegle w języku angielskim i polskim. Przed czytelnikiem spore wyzwanie, trzeba znaleść winowajcę.

W Tajemnicy leśnych jagód, ktoś wykrada część jagód.

Tajemnica magicznego eliksiru wymaga śledztwa i wyjaśnienia, która czarownica dodała zły składnik do magicznej mikstury.

Natomiast w Tajemnica lodowej rzeźby, ktoś pożera główną nagrodę w zimowej olimpiadzie yeti – tort czekoladowy.

Rozwiązując wyzwania gramatyczne z kolejnych wskazówek, dzieci drogą dedukcji ujawnią winowajcę. Pomysł naprawdę genialny. Świetna zabawa ale i spory wysiłek. Wbrew pozorom, aby rozwiązać zadania czytelnicy muszą dysponować sporą wiedzą. Poziom trudności jest dobrze dopasowany do wskazanego przez autorkę poziomu A2. Do gramatycznych wyzwań autorka zamieszcza ściągi przypominające zasady gramatyczne, które należy znać przy danym zadaniu. Praca do wykonania jest zawsze świetnie opisana na przykładzie. To ogromny atut tej książki. Poza ćwiczeniami, każdy rozdział to również lista słówek do zapamiętania.

Na końcu każdego rozdziału znajdują się rozwiązania do ćwiczeń.

Zerknijcie na kilka wybranych stronic. Trudny wybór, bo wszystkie są tak barwne i ciekawe.

Detective book gwarantowana nauka i zabawa 

Zdecydowanie polecam Detecive book, z nadzieją na kolejne tytuły. Książka testowana na młodym czytelniku, sprawdziła się doskonale. Sprawiła dużo frajdy. Nie czuliśmy, aby czas z nią spędzony był nauką. Raczej zabawnym, ciekawym wyzwaniem.

Jeśli zachodzicie w głowę co zrobić, aby wasze dzieciaki chętnie uczyły się angielskiego, rozwijały słownictwo, zapamiętały gramatyczne zawiłości, to spróbujcie koniecznie książki Detective book. Polecam

Inne ciekawe anglojęzyczne książki dla dzieci znajdziecie TUTAJ

Detective book, Kinga White, wydawnictwo Słówko, 104 strony, dla dzieci na poziomie A2, wiek około 7+

Książkę można podejrzeć na stronie wydawnictwa Słówko

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *