Detektyw Pepe i zaginiony obraz seria detektywistyczna dla dzieci
9 - 12,  9 +,  Detektywistyczne,  Dla dzieci,  Dzieci,  Pies,  Rodzina,  Zwierzęta

Detektyw Pepe i zaginiony obraz – opowieść detektywistyczna

Detektyw Pepe i zaginiony obraz to przezabawna, optymistyczna opowieść detektywistyczna dla dzieci. Ekipa śledcza jest zdecydowanie wyjątkowa, ponieważ składa się z łaciatego miksteriera Pepe, dziesięcioletniej Sary, dziadka Don Dziadexa oraz papugi Enigmy. Opowieść rozpoczyna się brawurową gonitwą Pepe za kocurem Montaną i kradzieżą gaci ze straganu. Ta czworonożna dwójka me ze sobą na pieńku. Za to w rodzinie jest śmiesznie, zgodnie i z szacunkiem. Przyjemnie jest towarzyszyć tym wyjątkowym bohaterom w ich codzienności osadzonej w niewielkim miasteczku.

Zuchwała kradzież, której się nikt nie spodziewa

Pewnego dnia w lokalnym muzeum odbywa się 500 lecie obchodów miasteczka oraz uroczystość związana z ogłoszonym wcześniej konkursem. Ochotnicy wykonują replikę słynnego, niezwykle drogiego obrazu Polowanie hrabiego de Bulgot. Zgłoszone prace będą wywieszone na wystawie w muzeum przez cały tydzień, a zwycięzca otrzyma nagrodę. Syrenka jest jedną z uczestników konkursu, a Don Dziadex, Pepe oraz Enigmą mocno trzymają za nią kciuki. Jednak w dniu uroczystości na placu przed muzeum dziewczyna i dziadek zastają dziwne poruszenie. Ktoś ukradł obraz! i to w białych rękawiczkach, bo śladów nie ma. Mimo, że obrazka Syrenki nikt nie ukradł, słynny pies tropiący Pepe musi wkroczyć do akcji. Zna tę zabawę. Często bawili się w chowanego… Jednak czy uda mu się odnaleźć dzieło sztuki i złodzieja.

Czytelników ubawi prosta detektywistyczna fabuła oraz prześmieszne zwierzęce przemyślenia i zachowania. Papuga i pies prowadzą ze sobą ciekawe dialogi. Podobały nam się również zabawne powiedzonka jak Święty strusiu czy ratlerkowe wrotki

Wspomnę jeszcze, że Syrenka to dziewczynka poruszająca się na wózku inwalidzkiem. Jej ułomność w niczym nie przeszkadza, a już na pewno nie pozbawia dziewczynki energii i optymizmu.

Książki z psim bohaterem mają u nas szczególne miejsce, od kiedy w naszym domu pojawił się pies Ivo. Dziś dobrze wiemy, że każdy pies kocha sucharki w kieszeni pana i lubi jak opiekun rzuci patyczek czy zabawkę.

Polecam książkę na jesienne i zimowe wieczory. Rozbawi was i wprowadzi w dobry nastrój. Czuję, że dzieci młodsze niż wskazany wiek 9+ będą zaciekawione książką.

Czekamy na kolejne przygody detektywa Pepe i jego ekipy.

Detektyw Pepe i zaginiony obraz, Marcin Przewoźniak, wydawnictwo Czytelnia, 72 strony, wiek 9+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *