Detektywi z Tajemniczej 5 kontra duchy czyli Zagadka zwierciadła Twardowskiego
6 - 8,  6+,  9 - 12,  9 +,  Detektywistyczne,  Dla dzieci,  Dzieci,  Edukacyjne,  Przewodniki,  Przygodowe

Detektywi z Tajemniczej 5 – Kontra Duchy

Detektywi z Tajemniczej 5 – Kontra Duchy to seria detektywistyczna z elementami faktów historycznych. Oprócz zagadki do rozwiązania, autorka wpłata w fabułę ciekawe miejsca, przedmioty, legendy, historię. Pojawiają się interesujący bohaterzy. Naprawdę jest to niezwykle ciekawe i zachęca do dalszego eksplorowania. Do dyspozycji czytelników w wieku 6+ jest już pokaźny wybór tytułów. U nas zagościł tytuł Zagadka Zwierciadła Twardowskiego. Zachęceni z pewnością sięgniemy po wcześniejsze.

Głównymi bohaterami serii są Ania, Piotrek i Jaga. W rozdziale o Zwierciadle to grupy dołącza Lidka, która uczy się w klasie dziennikarskiej. W związku ze szkolnym zadaniem napisania reportażu ze „strasznych” miejsc, detektywi jadą do Węgrowca.

Książka fajnie sprawdzi się w czasie wakacyjnych wypraw. Jest niewielka, wciąga. Stawia przed czytelnikiem znaki zapytania jak również zachęca do samodzielnego główkowania.

Zagadka Zwierciadła Twardowskiego

Jak wspomniałam akcja tej historii rozgrywa się w Węgrowcu, w kościele w którym znajduje się legendarne, czarodziejskie lustro Twardowskiego. Przyznam, że pierwszy raz o nim usłyszałam. Więcej o lustrze strachu dowiecie się TUTAJ. Dzieciaki wraz z przewodnikiem panem Mariuszem mają obejrzeć owiane legendą lustro Twardowskiego, które wisi w kościelnej zakrystii. Po krótkim zamieszaniu z kluczykiem, okazuje się, w otwartym pomieszczeniu nie ma oryginału lustra. Ktoś je zabrał!

Podejrzanych jest kilku: pan Mariusz, ksiądz proboszcz, Joasia, pani gospodyni. Czy ktoś z nich okaże się rabusiem? Czy też nie?

Detektywi z Tajemniczej 5 kontra duchy to..

bardzo fajnie prowadzona fabuła. Wymaga podążania za dowodami jak również logicznego myślenia. Czarno białe ilustracje odgrywają ważną rolę w pracy detektywa. Są prezentacją najważniejszych informacji, jak na przykład listy podejrzanych czy zebranych poszlak.

Podobał mi się również koncept, aby koniec rozdziału wieńczyło pytanie do czytelnika. Ten zabieg wciąga oraz dodatkowo angażuje dzieci. Zaraz w kolejnym rozdziale udzielana jest odpowiedź. Pytania nie są trudne, ale ćwiczą pamięć jak również spostrzegawczość.

Jeśli wasze dzieci lubią historie detektywistyczne to ta seria jest doskonała. Możecie spróbować dopasować temat do miejsca, które planujecie odwiedzić podczas wakacji.

W serii detektywistycznej znajdzie tytuły:

Detektywi z Tajemniczej 5, Zagadka …: 1 tom – Zaginionej Kamei, 2 tom – Grobu Wampira, 3 tom -Królowej Myszy, 4 tom – Zbuntowanego Robota, 5 tom – Ducha Chopina, 6 tom – Mazurskiego Mumii, oraz 7 tom – Czwartego Piętra

Detektywi z Tajemniczej 5 kontra duchy, Zagadka…: tom 1 – Czarnego Psa, 2 tom – Nawiedzonej Kamienicy, oraz 3 tom – Zwierciadła Twardowskiego

Zagadka Zwierciadła Twardowskiego, Detektywi z Tajemniczej 5 – Kontra Duchy, Marta Guzowska, wydawnictwo Nasza Księgarnia, 128 stron, wiek 6-10 lat

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *