Dookoła świata z przyjaciółmi
3 - 5,  3 +,  Picture book,  Przygodowe

Dookoła świata z przyjaciółmi – książka obrazkowa dla dzieci

Dziś chcę wam pokazać fantastyczną książkę obrazkową dla dzieci pod tytułem Dookoła świata z przyjaciółmi. To zabawna historia o wielkiej podróży, która ma przynieść przygody, przeżycia oraz dreszczyk emocji. Taką wyprawę wymarzył sobie szop podczas czytania książki na tarasie swojego domu. Postanowił zrealizować marzenie i przechodząc od myśli do czynu wziął się za pakowanie.

Szybko okazuje się jednak, że nie tylko on ma ochotę na podróżne. Dzieci poznają sympatycznych przyjaciół szopa. Przed nimi spontaniczna, pełna szczerości oraz zachwytów wyprawa w świat.

Podróż Dookoła świata …

jest najlepsza kiedy wybieramy się w nią z przyjaciółmi. Do chcącego przemierzać morza szopa dołączają kolejno borsuk, list, niedźwiedź oraz wrona. Każdy z nich ma swój wkład w spontaniczną organizację wyprawy. Przyjaciele czują się ze sobą dobrze i ruszają w Wybornych nastrojach.

Szop steruje, borsuk opowiada historyjki, lis dba o to, aby nie potłukły się jajka, niedźwiedź znowu myśli tylko o wędkowaniu, a wrona się rozgląda.

Wszyscy są zadowoleni. I mimo tego, że podróżnicy nie dotrą na zamierzony kraniec, to wyprawa uda się wspaniale.

Dookoła świata z przyjaciółmi to książka przeuroczo zilustrowana, kolorowa jak również wypełniona detalami do wypatrywania. Bohaterzy uśmiechnięci oraz szczęśliwi z ogromną wiarą w swój plan.

To pozytywna historia, która pokazuje jak:

  • czerpać radość z drobiazgów i tego co się posiada
  • realizować swój plan krok po kroku
  • dzielić się z innymi ale przyjąć też wsparcie od innych
  • znaleźć czas dla przyjaciół i doceniać ich takimi jakimi są

Ta książka obrazkowa dla dzieci celebruje radość życia i uczy akceptacji. Z pewnością spodoba się dzieciom i pozostanie w pamięci na długo. Kto wie, może obudzi w nich chęć przygody?

Więcej kolorowych pięknych picture booków znajdziecie TUTAJ.

Wcześniej w serii ukazał się tytuł: Dzień z przyjaciółmi.

Dookoła świata z przyjaciółmi, Philip Waechter, ilustracje Philip Waechter, wydawnictwo Tako, 28 stron, wiek 3+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *