6 - 8,  9 - 12,  Edukacyjne,  Gra,  Przygodowe

Dziennik: Zagadkowa Podróż

Poza czytaniem wspaniałych książek i dzikiej zabawy, w naszym domu dużo jest też wspólnego grania. Lubimy planszówki, gry karciane, gry zręcznościowe, zależnie od nastroju i czasu. Dlatego kiedy natknęłam się na książkę opartą o mechanizm grywalizacji, od razu chciałam ją wypróbować z moim synem. Dziś opowiem Wam o książce pod tytułem Dziennik: Zagadkowa Podróż.

Co znajdziecie w Dzienniku?

Czytając Dziennik, dzieci poznają rodzeństwo Karolinę i Kazika, których rodzice są naukowcami i pracują w Ośrodku Badań nad Sztuczną Inteligencją w Gdyni. Tam właśnie rodzice konstruują robota Zagadroida, który wymyśla zagadki czyli „…układa i wysyła do terminala pytania na temat wszystkiego, co widzi…”.

Zagadki stworzone przez Zagadroida będą czytelnikom towarzyszyć przez całą Zagadkową Podróż, bowiem robot zostaje skradziony i dzieci ruszą na jego poszukiwania. W podróży towarzyszyć im będzie Hiacynta, wydra morska. Książkowa przygoda rozpoczyna się w Gdynii i prowadzić dzieci będzie przez Rotterdam, Wenecję, Jokohamę, Machu Picchu w Peru, Marrakesz, Tajemnicza Wyspę w Kanadzie. Jest egzotycznie, różnorodnie, ciekawie – w każdym miejscu na dzieci czają się niezliczone zagadki. Dodam, że zagadki wcale nie są proste, trzeba się trochę nagłowić. Za to są niezwykle wciągające i też zaskakujące. Na końcu książki specjalny zamieszczony jest mechanizm dzięki, któremu można uzyskać podpowiedź lub sprawdzić rozwiązanie. Trzeba tylko użyć specjalnej zakładki.

Książka doskonała na prezent zarówno dla dziewczynek jak i chłopców. Dla podróżników i odkrywców oraz dla tych co stronią od podróży i w domowych okolicznościach wolą rozwiązywać łamigłówki.

Książka wydana jest w czarno białej szacie graficznej, jakby w formie brulionu. Jest pełno zabawnych rysunków, czytelnych grafik, map oraz miejsc na odpowiedzi i notatki. Fantastycznie to wszystko wygląda.

Dziennik: Zagadkowa Podróż wciągnął nas bez reszty. Mój syn, Janek z niecierpliwością czeka na kolejne przygody i wyzwania.

Jeśli książki i gry to jest to, co interesuje Wasze dzieci, to zapraszam jeszcze na recenzję Rycerza Lewie Serce. To propozycja dla nieco młodszych dzieci, a link TUTAJ.

Pod poniższym linkiem możecie obejrzeć filmik o Dzienniku

Dziennik. Zagadkowa Podróż, Michał Gołębiowski, Wojciech Grajkowski, ilustracje Tomek Domański, FoxGames, wiek 8+

Nicestory

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *