Escape Room
6 - 8,  6+,  9 - 12,  9 +,  Dla dzieci,  Dzieci,  Gra,  Przygodowe

Escape Room. Znajdź odpowiedź. Uratuj świat

Escape Room to przygoda piątki dzieciaków: Ami, Adjoi, Oscara, Ibrahima oraz Min w domu zagadek. Wartka akcja zaczyna się właściwie zaraz od pierwszych kart książki. Dzieci poznają się wchodząc do najtrudniejszego z Escape Room`ów. Ich zadanie brzmi „Ocalić świat”. Młodzi gracze są nastawieni niezwykle entuzjastycznie, ale ich optymizm szybko zostanie ostudzony. Wnętrze Escape Roomu okażę się inne, iż oczekiwali. Mroczne i pełne niebezpieczeństw.

To książka dla młodych czytelników, którzy lubią rywalizację, szybką akcję, napięcie oraz lekki dreszczyk. Razem z bohaterami będą pokonywać stawiane im wyzwania, odgadywać zagadki, często pod dużym napięciem.

Escape Room – znajdź odpowiedź

Ekipa graczy składa się z trzech dziewczynek i dwóch chłopców. Każde z dzieci posiada mocne strony, które wykorzystuje gdy przyjdzie na to czas. Nieformalną przywódczynią ekipy staje się główna bohaterka dwunastoletnia Ami Oswald. Min jest bystrzachą, Ibrahim znajdywaczem, Adja tajną bronią „Larą Croft”, a Oscar niszczycielem. Dzieciaki wiedzą, że stawka w tej zabawie jest bardzo wysoka ponieważ Gospodarz domu rzuca im wydanie „Znajdź Odpowiedź. Ocal Świat. Nim będzie za późno….

Bohaterzy kolejno pokonują wyznaczone im zadania. Uciekają z płomieni po partii szachów. Odwiedzają wielką bibliotekę by odebrać „swoje” rezerwacje na książki, w których „… słowa jakby obracały się w kurz”. Tam, w zakurzonej burzy tracą Min. Dalej czeka na nich komnata grobowa pełna kości oraz… nie zdradzę czego. Ekipa straci w niej Ibrahima. Kolejnych tajemniczych, pełnych grozy miejsc już nie zdradzę. O tym, czy ekipa dotrze do końca tej przygody i Czy uratuje świat? powinny przeczytać dzieci.

Wiele w tej historii dźwięków: zgrzytów, chrobotów, zdradzieckie szepty i śmiechy, ale też cisza. Jest ciemność i szukanie po omacku. Dużo emocji i oczywiście chęć zwycięstwa w tej grze.

Fajnie jest obserwować zmagania tych młodych ludzi oraz to jak działają w grupie. Pokoje zagadek są zaskakujące, niepodobne do siebie. Wyzwania trudne. Książę czyta się szybko. Za ilustracje służy w niej wyobraźnia czytelnika. Polecam dzieciom, które nie boją sią wyzwań, niebezpieczeństw i marzą o przygodzie w Escape Roomie.

Polecam waszej uwadze również wpis Kaja i Aleks na tropie profesora Powsinogi. To książka wyzwanie!

Escape Room. Znajdź odpowiedź. Uratuj świat, Christophere Edge, wydawnictwo Wilga, 240 stron, wiek 6+ (W mojej ocenie raczej +9)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *