Fufu Całkiem inny smok
3 - 5,  3 +,  Bajki,  Bajkowe Stworzenia,  Dla dzieci,  Emocje i Obyczaje,  Gra,  Smoki

Fufu Całkiem inny smok

Fufu Całkiem inny smok to ciepła mądra i kolorowa książka dla najmłodszych czytelników, która przyniesie odpowiedź na pytanie Czy bycie innym to problem? A może inny znaczy wyjątkowy? Młodzi czytelnicy wkroczą do świata smoków i będą towarzyszyć małemu Fufu od pierwszych chwil jego życia, aż do chwili, gdy odkryje swoją prawdziwą smoczą naturę.

Ta smocza książka ma interaktywną formułę. To czytelnik podejmuje decyzję co zrobi dalej bohater. Czy górę weźmie złość i gniew czy też poprowadzi go dobry humor i miłość do mamy. Czy na spacer wybierze się do lasu czy nad jezioro. Bardzo ujęła mnie mama smoczyca, która bardzo otwarcie rozmawia ze swoim małym smoczkiem. Nie koloryzuje, a widząc że targa nim uczucie smutku i zmieszania, dmucha w jego smocze skrzydła ciepłem dodając otuchy.

Fufu Całkiem inny smok…

jest inny bo niebieski, puchaty i ma futerko. Różni się od swoich rówieśników. Podczas zabawy przez swój kolor rzuca się w oczy przez co trudno bawić mu się na przykład w chowanego. Uwagi, które słyszy pod swoim adresem od innych smoczych dzieci i zwierzątek ranią jego uczucia i podkopują wiarę w siebie. Fufu czuje się czasem jak nieprawdziwy smok.

Z pomocą przychodzi jednak mama, która doskonale wie co czuje jej synek. Wszak kiedyś i ona była dziwnym smokiem puszczającym bański przez nos. Po prostu bądź sobie, Fufu – radzi maluchowi.

Fufu jest bystry, wrażliwy i sporo rozmyśla. Czuje, że wystarczy cierpliwie poczekać i na pewno wydarzy się coś, dzięki czemu uda mu się odkryć swoją wyjątkowość. Ma rację, bo taki dzień nadchodzi.

Historia Fufu to historia o tym, że niełatwo jest być innym niż wszyscy. Odmienność to dar, ale przynosi czasem smutek i zwątpienie. Jednak to historia ze szczęśliwym zakończeniem, które powinno być udziałem wszystkich małych dzieci. Rolą rodzica, tak jak w tej historii rolą smoczycy, jest pokazać naszym dzieciom, że w każdym tkwi coś pięknego. Trzeba tylko zdobyć się na odwagę i pokazać to światu. Małemu Fufu ta sztuka się udała.

Warto być sobą

Przeczytajcie historię Całkiem innego smoka razem z dziećmi. Dzięki interaktywnej formule będą mogły dokonać pierwszych samodzielnych wyborów i poczuć wiele odcieni emocji. Koniec bajki przyniesie te same pozytywne bo … smocze Plemię gruchnęło śmiechem, a z kilku stron rozległy się oklaski.

Książka jest ciekawie zilustrowana. Graficzne obrazy w bogatej kolorystyce pozostawiają wiele wyobraźni dziecka. Instrukcje i wybory dla małego smoka są jasno i bardzo czytelnie zaprojektowane. Nie zgubicie się czytając. Tekst napisany jest prostym, dziecięcym językiem. Napotykamy w nim wiele zdrobnień jak synek, brzuszek, co sprawia że jest przytulnie i bezpiecznie. Bardzo ujęła mnie ta opowieść swoim ciepłem. To bajka, która buduje przekonanie, że warto być sobą.

Jeśli wasze dzieci lubią smok to zajrzyjcie do smoczej kategorii

Fufu Całkiem inny smok, Dominika Gałka, wydawnictwo Literatura, oprawa twarda, 56 stron, wiek 3+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *