Hela sama
0 - 3,  Dla dzieci,  Dzieci,  Picture book

Hela sama! – seria książeczek dla najmłodszych

Hela sama to seria książek dla najmłodszych dzieci, których bohaterką jest mała dziewczynka. Każdy dzień przynosi Heli nowe umiejętności, którymi dzieli się z małymi czytelnikami. Poznając świat z Helą dzieciom będzie łatwiej podejmować codzienne wyzwania, takie jak mycie głowy czy rozstanie z rodzicami.

Książeczki mają kwadratowy format (150×150 mm) oraz sztywne stronice wygodne i odporne na małe rączki. Ilustracje pełne kolorów i przedmiotów bliskich dzieciom. Plac zabaw, piaskownica, pokoje pełne zabawek. Dziecięcy bohaterzy otoczeni są troską i opieką rodziny. W czterech tytułach, które wam pokazuję poznamy rodziców Heli, dziadków oraz rówieśników dziewczynki. Każde dziecko z pewnością by chciało aby taka kochająca babcia utuliła je do snu.

Teksty historyjek są krótkie, rymowane, wpadające w ucho. W każdej książęce, na początku, Hela wita się z dziećmi. „Witaj, to ja twoja Hela”, albo „Hej, tu Hela, jak się masz?”

Myje Głowę

W tej historii uśmiechnięta mama Helki pomaga jej umyć włosy. Zabaw we fryzjer trwa w najlepsze, a potem Hela może zrobić włosy lalce. „Więc pamiętaj, myj swe włosy raz w tygodniu – to co najmniej. I by były lśniące, zdrowe – czesz dwa razy w dzień przynajmniej” 🙂

Zostaje sama z Dziadkami

Pokazuje dzieciom czas, który Hela spędza z dziadkami gdy nie ma rodziców. Jest tyle fajnych rzeczy do zrobienia: spacer, jazda na rowerze, zagadki dziadka, gotowanie z babcią, malowanie, rysowania i drzemki w ramionach babci. Hela wie, że „Nawet jeśli (rodzice) są daleko, nadal bardzo (ją) kochają”.

Dzieli się z innymi

W tej opowiastce mai czytelnicy będą towarzyszyć Heli i jej koleżankom i kolegom w zabawie na placu zabaw. Będzie piaskownica, huśtawka, domek do wspinania. Mimo, że „Każde dziecko ma swój skarb, co jest pewnie dużo wart”, dzieci potrafią się bawić razem, korzystać na zmianę z huśtawki, dzielić swoimi zabawkami. Jest zabawa, radość i dużo śmiechu.

Sprząta Zabawki

Po zabawie Heli i Michasia pokój wygląda nieporządnie, jest bałagan i mnóstwo zabawek na podłodze. Mama zarządza porządkowanie. Jednak nawet sprzątanie może być przyjemną zabawą.

„Kiedy sprzątam swe zabawki, czasem bawię się w szukanie. Mama wtedy mi wymyśla raz zagadki, raz zadanie!”.

Dzieci z pewnością będą z dużym zaciekawiam oglądać zabawki Heli.

Książeczki stworzone są bardziej w stylistyce dziewczęcej, natomiast opisywane sytuacje to doświadczenia zarówno małych dziewczynek jak i chłopców. Przemiłe książeczki poruszające niezwykle ważne dla dzieci sprawy. W serii Hela sama są między innymi tytuły: „Je obiadek”, „Myje zęby”, „Na nocniku”, „Żegna smoczek”, „Oddaje smoczek”, „Ubiera choinkę”. Wszystkie tytuły na stronie wydawcy obejrzycie TUTAJ.

A jeśli wasze maluchy lubią zwierzęcych bohaterów to zajrzyjcie do serii Piotruś i Pola TUTAJ oraz TUAJ. To przepiękne i mądre książeczki.

Hela sama!, w serii tytuły: „Myje głowę”, „Zostaje sama z Dziadkami”, „Dzieli się z innymi”, „Sprząta zabawki”; teks: Kamila Gurynowicz, ilustracje: Patrycja Fabicka, wydawnictwo Wilga, wiek 0-2

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *