Hotel Dziwny
6+,  Bajkowe Stworzenia,  Komiks

Hotel Dziwny – rewelacyjna seria komiksów dla dzieci

Szukam fajnych komiksów by zachęcić syna do czytania. Przyznam, że nie ma zbyt wielu, które odpowiadają moim oczekiwaniom, przyjaznych, bajkowych i rozbudzających wyobraźnię. Ale… nie należy się poddawać. Pięknych książek jest wiele, tylko trzeba się z nimi spotkać. Dziś pokażę moje komiksowe, biblioteczne odkrycie, serię Hotel Dziwny. To komiks idealny dla dzieci ponieważ jest fantastycznie kolorowy, baśniowy, z wyrazistymi charakterystycznymi postaciami. W tych książkach każdy z „dziwnych” stworów jest akceptowany taki jaki jest. Co jest ważne, szczególnie w obecnym czasie. Czytając chmurki i oglądając ilustracje dzieci przeniosą się do innej, cudownej krainy.

W rolach głównych, jak wspomniałam gromadka indywidualności: Marietta – dziewczynka o złotym sercu, Kaki – fioletowy stworek robiący dużo zamieszania, Pan Snarf – duch recepcjonista, Pan Leclair – starszy jegomość, miłośnik książek oraz Celestyn – chłopiec, który zawsze potrafi coś wymyśleć i doradzić. Mieszka w swoim domku, kawałek od Hotelu Dziwnego.

Przez zimę do wiosny. Tom 1

Hotelowa ekipa budzi się z zimowego snu, bo nieoczekiwanie pojawiają się goście. Hotel zaczyna dzialalność od wiosny, ale gdzie ona się podziała. Za oknem śnieg i ziąb dlatego też wszyscy zaspali, brakuje zapasów, a i Hotel Dziwny nie jest przygotowany by otworzyć podwoje.

Tak rozpoczyna się ta zakręcona historia. Pojawiają się w niej Pijoglobiny, Gburowaci, Kasandrole, Smog – potwór z mgły, Pan Zima oraz Pan Wiosna. Muszę przyznać, że wszystkie stwory nam się podobały.

Jak myślicie czy ciepła, piękna pogoda powróci razem z Panem Wiosną?

Śpiew Skrzekowyjca. Tom 2

W Hotelu Dziwnym organizowane jest coroczne Święto Muzyki. Nie wszystkim się ono podoba, a już szczególnie nie Kakiemu. Jest dużo hałasu, nowych postaci i prób do spektaklu, a Kasandrole które „zawsze przekazują złe wieści” wróżą katastrofę. Wkrótce Marietta zostaje porwana, a jej przyjaciele ruszają na ratunek.

Z pewnością zaciekawi Was fakt, że w tej części pojawia się trzech rabusi, którzy tropią skradziony im szafir. Poznamy też wielkiego Skrzekowyjca, który zapragnie wystąpić na Święcie Muzyki, a Pan Leclair odegra rolę karty przetargowej.

Czy Święto Muzyki połączy bohaterów i odbędzie się jak co roku?

Jego Wysokość Król Grzybów. Tom 3

Mieszkańcy Hotelu przygotowują przetwory na zimę, ale Kaki nie za bardzo lubi to zajęcie, zresztą jak wiele innych. Marietta posyła go do lasu po jeżyny, które się skończyły. Tam niespodziewanie Kaki znajduje porzucone insygnia królewskie. Oczywiście przymierza koronę i chwyta berło, po czym wnet staje się królem Grzybów. Wkrótce Kaki doświadcza na własnej skórze, że bycie królem to nie do końca wymarzone zajęcie, a na dodatek pojawia się żarłoczna plaga Chrząszczypawek, które rujnują królewski pałac. Do walki z owadami stają grzyby, król” Kaki oraz mieszkańcy Hotelu.

Jak myślicie czy żarłoczne Chrząszczypawki zostaną pokonaj, a Kaki pozostanie królem?

Kolorowe, pełne przygód czytanie i oglądanie

Wszystkie trzy opowieści są wspaniałymi historiami, które wciągają w nierzeczywisty, bajkowy świat. Przygody są tak zakręcone i niesamowite, że nie sposób przewidzieć co się stanie. Są totalnie zaskakujące. Budzą zdziwienie. Po przeczytaniu wszystkich trzech części, mój syn szybko stwierdził, że koniecznie musimy je przeczytać jeszcze raz. To najlepsza rekomendacja i dowód, że przy tych komiksowych bajkach dzieci bawią się świetnie.

Podczas czytania oko cieszy piękne wydanie. W grubej oprawie. Na dobrej jakości sztywnych stronicach w środku, dzieci znajdą cudowne ilustracje, na których jest ciągła akcja, ruch, zamęt i emocje, a przede wszystkim kolor! Wszechobecna, nasycona paleta wszystkich kolorów.

Jest jeszcze jedna fajna rzecz, na końcu każdej historii jest przepis do na coś pysznego, kolejno: gościnotki, chytruski oraz ciasto orzechowe. Macie ochotę wypróbować?

Z niecierpliwością czekamy na tłumaczenie kolejnej części Hotel Strange: Book 4: The Ghosts in the Clouds.

Jeśli szukacie fajnych, przyjaznych dzieciom komiksów zajrzyjcie TUTAJ. Tam między innymi: Bardzo Dzika Opowieść, Malutki Lisek i Wielki Dzik albo Rekiny.

Hotel Dziwny. Tom 1: Przez zimę do wiosny, Tom 2: Śpiew Skrzekowyjca, Tom 3: Jego Wysokość Król Grzybów, Florian Ferrier oraz Katherine Ferrier, tłumaczyła Olga Mysłowska, wydawnictwo Krótkie Gatki, 40 stron ma każda z książek, wiek powiedziałabym 6+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

trzy × jeden =