Iga i Zaczarowany Miś
3 - 5,  Dzieci,  Uczucia i Obyczaje

Iga i Zaczarowany Miś. Urodzinowy Kłopot

Iga i Zaczarowany Miś. Urodzinowy Kłopot to książka, która prawdziwie mnie wzruszyła. Urocza opowieść o kilkuletniej dziewczynce o imieniu Iga. Poznajemy ją w dniu jej wymarzonych urodzin. Widzimy szczęśliwą rodzinę, wspaniałe prezenty oraz imprezę z piętrowym tortem, jednak coś jest nie tak. Iga dostrzega, że jej przedszkolny kolega jest bardzo smutny. Jest skrępowany prezentem, który ofiarowuje koleżance. Wcześniej tego dnia Iga dostaje od dziadka pluszowego misa, a właściwie misiową Nastkę. Według Igi, Nastka jest magiczna i odegra w tej historii nie małą rolę. To książka o empatii, dostrzeganiu drugiej osoby, o pomaganiu oraz radości, która z niej płynie. O tym jak pięknie można zmienić świat.

Iga i Zaczarowany Miś

W dniu urodzin wszystko wydaje się Idze wspaniałe. Szczególnie miś, którego dostaje od dziadka. „Misiowe oczy, przypominające dwa małe węgielki, wpatrywały się w nią (Igę) z taką serdecznością”. Na urodzinach wszyscy bawią się świetnie, poza Jasiem. Jego oczy są pełne łez. Iga wciąga go do zabawy, nie pozwala zostać koledze samemu. Impreza trwa w najlepsze. Wieczorem dziewczynka zasypia szczęśliwa. Jednak następnego dnia odkrywa, że jej ukochany miś Nastka zamiast wesołej miny stał się smutny. Coś jest nie tak. W przedszkolu Iga od razu zauważa swojego kolegę Jasia, który tak jak jej miś siedzi smutny. Iga czuje, że musi pomóc Jasiowi.

Po przedszkolu Iga wraca z tatą do domu. Rozmawia o sytuacji z mamą. Okazuje się, że rodzina Janka ma poważne problemy. Kasztanowe ludziki, ręcznie zrobione przez Jasia to jedyny prezent na jaki mógł sobie pozwolić. Idze ludziki wydają się wyjątkowe.

Jak myślicie czy dziewczynce uda się prawić, że Jaś znowu się uśmiechnie? Co wydarzy się w przedszkolu? oraz Czy Nastaka to zaczarowany miś? Na te pytania odpowiedz przyniesie ta urocza lektura.

Iga i Zaczarowany MIś to książka napisana z lekkością. Tekst wypełniony serdecznością czyta się jednym tchem. Bohaterka to wyjątkowa dziewczynka o dobrym serduszku. Książka wzrusza, zwraca uwagę dzieci na niedolę innych. Pokazuje, że można odmienić czyjś los. Kolorowe ilustracje stanowią doskonałe uzupełnienie dla tej pełnej emocji historii. Książeczkę polecam każdemu przedszkolakowi.

Polecam waszej uwadze również Wielka Księga Wartości, opowiadania o szczerości, tolerancji i innych ważnych sprawach.

Iga i Zaczarowany Miś. Urodzinowy Kłopot, Anna Podsiadło, wydawnictwo Wilga, 32 strony, wiek 3+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *