Jak narysować
4+,  Aktywizujące,  Dla dzieci,  Kreatywne

Jak narysować… Potworki i Robale – kolorowanki, które bawią

Jak narysować… Potworki i Robale to pierwsze z zapowiedzianej serii kolorowanej dla najmłodszych. Przemyślane, ładnie zaprojektowane i zabawne, dostarczą dzieciom dobrej zabawy. Każda z książek – zeszytów zawiera aż sto jeden unikalnych postaci. Rysunki prowadzą małych artystów krok po kroku, do ostatniej kreski. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby tworzyć dalej i domalowywać co tylko w duszy gra. Każdy z Potworków i Robali ma swoje imię. Na końcu książek znajdują się naklejki z kolorowymi literkami. Przyklejając literkę koło właściwego potworka dzieci mogą stawiać pierwsze kroki lub ćwiczyć alfabet. Wszystkie namalowane postacie są niezwykle pozytywne, niemal wszystkie roześmiane, w każdym razie po prostu fajne. To takie książki, które zapraszają do bazgrolenia i puszczenia wodzy fantazji. Zapraszam do wnętrza kolorowego świata

Jak narysować Potworki

Pierwszy tytuł Potworki udowadnia, że takich postaci jeszcze nie było. Fikuśne i zabawne, dają się poznać w czterech lub sześciu niezwykle prostych krokach. Co ważne rysunki umieszczone są na bardzo delikatnej siatce, której niemal nie widać, a która ułatwia malowanie. Dzieci mogą dorysować swoje potwory lub skorzystać z propozycji książkowej.

W książce jako niespodzianka znajdują się również całostronicowe kolorowanki: Pokoloruj jeśli się nie boisz, zero strachy dużo kolorów, Nie bój się to tylko potwory oraz Książki to jednak potwornie wciągają. Zabawne teksty zachęcają jak również angażują dzieci do kreatywnej zabawy. Na końcu zeszytu cała strona dedykowana na namalowanie swojego potwora. I wspomniane już naklejki.

Jak narysować Robale

W tym zeszycie cała zawartość oraz radość z zabawy w wersji z robalami. Nie robaczki, a robale podziałają zachęcająco na małe rączki. Zabawne insekty oswoją dziecięce strachy wobec tych stworzonek. Każdy robal dumnie nosi swoje imię. Dzieci spotkają Bzdynia, Wkręca, Bumbułka czy Psztynia i nadal będą ćwiczyć literki korzystając na naklejek.

W tej części również znajdują się cało stronne obrazki niespodzianki: I kto tu jest do góry nogami, Te wzorki czekają na kolorki, Zaszalej z kolorami, Jaka to dziwna rodzina.

Kolorowanki są dobrze rozplanowane, przejrzyste. Nie przytłaczają maluchów detalami. Dzieci mają dużo miejsca na kolorowanie, dorysowywanie jak również własną pracę twórczą. Miękka, kolorowa okładka zachęca do otworzenia książki. Natomiast praktyczne, sztywne stronice, niemal jak papier techniczny, ułatwiają pracę.

Spodobała mi się ta nowa seria. Fajnie, że zapowiedziane są już dinozaury, królowie i księżniczki, bajkowe zwierzaki, morskie stwory, wiedźmy i czarownice… Każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Myślę, że te zabawne, z wielką dbałością wydane książko-zeszyty bedą świetnym pomysłem na prezent.

Dzieciom gwarantują dobrą zabawę i fajnie spędzony czas. Nas rodziców jak również opiekunów ucieszą ćwiczenia małej motoryki, nauka literek, rozwój kreatywności. Macie ochotę na wspólne rysowanie?

Kolorek

Jak narysować Potworki oraz Jak narysować Robale, Maciej Maćkowiak, wydawnictwo Kolorek, 83 strony każda, wiek 4+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *