6 - 8,  Edukacyjne,  Kartonówki,  Uczucia i Obyczaje,  Wielcy Ludzie

Krótka historia Polski oraz Mury – książki, które opowiadają historię

Dziś chciałabym wam pokazać dwie niezwykle, ciekawe książki o historii: Krótka historia Polski oraz Mury. To wydawnictwa, które wsparły mnie podczas rozmowy z synem o Polsce oraz świecie, w kontekście toczącego się konfliktu militarnego tuż za naszą granicą. Książki bogato ilustrowane, opowiadają o ważnych i trudnych faktach, w sposób prosty i interesujący. Obie książki pokazują zmiany w czasie, nie przytłaczając ogromem tekstu. Dzięki tym książkom wzbudzicie zainteresowanie historią Polski ale nie tylko, bo Mury opowiadają o tychże budowlach stawianych na całym świecie. Warto się zastanowić czy chcemy mury budować czy też je burzyć. Zajrzyjcie ze mną do wnętrza książek.

Krótka historia Polski

Kartonówka, na której planszach rozrysowano i skomentowano losy Polski od Piastów aż po dziś. Czytelnicy zaobserwują zmieniające się na osi czasu granice kraju, przeczytają o istotnych faktach i poznają sylwetki ważnych w owym okresie osób, króli oraz ludzi nauki. Każda rozkładówka to inny kolor, ale ta sama stylistyka. To książka dla maluchów ale i dla starszych dzieci.

Krótka Historia Polski

Mury

W nietypowym prostokątnym formacie, zaciekawia swoją stylistyką. Dzieci dowiedzą się jaką funkcję pełnią mury, po co i w jakich sytuacjach budowali je ludzi na przestrzeni wieków, w różnych zakątkach świata. Wielki Mur Chiński, Mury Jerycha, Mur Berliński , Mur Christo w Kalifornii czy Ściana Płaczu to niektóre z opisanych. W książce pojawia się wiele ciekawostek, pojęć i tło historyczne. To dość trudna historia i prawda o nas ludziach, ale wiedza o niej jest potrzebna aby kształtować młodego człowieka.

Mury

Polecam wam te dwie książki. Miałam je na półce, ale nie było okazji aby je poczytać. Zawsze było coś ważniejszego. Jednak sytuacja konfliktu zbrojnego, którego jesteśmy świadkami, zmieniła sytuację. Rozmowa z dzieckiem o trudnych burzliwych losach kraju i dzisiejszej sytuacji jest ważna. Rozmawiajcie z dziećmi.

Krótka historia Polski, Zuzanna Szelińska, ilustracje Diana Karpowicz, Zuzu Toys, 33 strony, kartonówka, przedszkolaki i dzieci młodszych klas szkolnych

Mury, 56 stron, Bogusław Janiszewski, wydawnictwo albus, wiek 9+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *