Łowczyni Potworów
13 +,  9 - 12,  Aktywizujące,  Gra,  Komiks

Łowczyni Potworów – komiks paragrafowy dla dzieci

Moje syn lubi książki gry lub książki zagadki, dlatego przez ostatnie kilka dni z przyjemnością zagłębialiśmy się w nowy komiks paragrafowy Łowczyni Potworów od FoxGames. Książka jest co prawda przeznaczona dla dzieci w wieku 12 +, ale mój syn lat 9 bez trudno przechadzał się po planszach realizując misje pokonania potworów.

Zasady Gry

… są objaśnione w bardzo zwięzły sposób zaraz na wstępie. Czytelnik porusza się wybierając drogę poprzez wybór numeru. W trakcie misji bohater może stracić przyznane mu gwiazdki (życia), może używać talizmanów ale też udać się do sklepu na stronie 190 kiedy czuje, że potrzebuje uzupełnić swój ekwipunek i moce. Karta bohatera znajduje się zaraz za zasadam i jest fajnie zaprojektowania. Z perspektywy młodego gracza dostrzegam jej niewielki mankament, a mianowicie jest trochę mało miejsca. Na przykład środek chwastobójczy należy wpisać w Posiadane Przedmioty i zupełnie się nam nie mieścił. Sami zobaczcie na zdjęciach powyżej. Jest na to prosty spomóc. Polecam wydrukować kartę w większym formacie i będzie w porządku.

Celem bohaterki

… Amiry Sztorm, Łowczyni Potworów, w którą wciela się czytelnik jest schwytanie potworów. Amira jest przyjemną z wyglądu postacią. Ucieszyłam się, że dziewczynka nie wygląda jak sueperbohater w obcisłym kostiumie i dopalaczach. Dzieci z pewnością ją polubią. Robi świetne miny, jest bystra i odważna.

Potwory, które należy złapać kryją się między innymi w Kinie, Parku czy Szpitalu. Czytelnicy stoczą walkę z Wilkołakiem, Wielkim Chwastem czy Wampirem, a do złapania jest również 8 mandragor. Mandragory oznaczone są na karcie różnymi kolorami.

Komiks paragrafowy angażuje i ciekawi

Komiks jest ciekawie zilustrowany, z wykorzystanie stonowanej kolorystyki. Postacie i ich oblicza oraz otoczenie oddają nastrój grozy. Sporo jest skradania się, łupu cupu, ale przede wszystkim cały czas czytelnik podejmuje decyzje i dokonuje wyborów. To od niego zależy przebieg akcji. Można rozprawić się z potworem szybko lub błądzić wśród alejek parkowych szukając sposobu by pokonać potwora.

Na koniec, przełożony Amiry podlicza wyniki misji: odporność, siłę, życia oraz pokonane potwory. Suma punktów daje ogólną ocenę. Warto zawalczyć. Komiks można czytać wiele razy i za każdym razem dziecko przeżyje ciekawą, inną przygodę.

Łowczyni Potworów to świetna książka na wakacyjne wyjazd i popołudnie w domu. Trzeba jej poświęcić trochę czasu i wertować z uwagą, aby nie pomylić numerów i stron. Miłośnicy gatunku „potwornego”, komiksów oraz książek gier będę zachwyceni. Książka wydana w mniejszym formacie (5 x 180 x 210) i twardej oprawie sama pcha się do walizki.

Dzięki samodzielnemu podejmowaniu decyzji, książka buduje w dzieciach pewność siebie. Uczy koncentracji, ćwiczy umysł i jest treningiem czytania. Zdecydowanie polecam.

Zajrzyjcie również TUTAJ, aby poznać Piraci. Klątwa Wyspy Shukanet  komiks paragrafowy.

Łowczyni Potworów, Skarn Tom, FoxGames, 96 stron, wiek 12+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

16 − 14 =