6+,  9 +,  Uczucia i Obyczaje,  Zwierzęta

Mądre opowieści – pięknie ilustrowana seria książek dla dzieci

Jakiś czas temu, dwa oddzielne wpisy poświęciłam, wybranym książkom z serii Mądre opowieści. Były to Dom na Górze, Wielka Podróż Małego Ptaszka oraz Małpka Wiercipiętka. Wybierając te dwa tytuły zależało mi, aby opowiedzieć mojemu dziecku o konkretnych sytuacjach, uczuciach i emocjach, które z nich wynikają.

Dziś mam ogromną przyjemność pokazać Wam wszystkie książki z serii Mądre opowieści, dzięki czemu każdy będzie mógł zdecydować, który temat może być najbliższy sercu naszego dziecka. To co warte pokreślenia, to fakt, że każda książka z serii ma czarujący klimat i bije z niej prawdziwe ciepło. Można powiedzieć, że czyta się pięknie. Mądre opowieści to książki, w których rysunki mówią wiele, tekstu nie jest zbyt dużo, ale pisany dużą czcionką jest doskonały dla tych młodych czytelników, którzy uczą się lub ćwiczą czytanie.

Jeśli jesteście gotowi i otwarci na emocje to zapraszam, na spotkanie z Mądrymi Opowieściami.

Magiczny Słoik

To książka o Maćku, który idzie do szkoły choć wcale nie chce. Trudno mu odnaleźć się w nowym miejscu i otworzyć przed kolegami. Receptą na sytuację, która wydaje się dla Maćka bardzo trudno, okazuje się słoik. Nie byle jaki, ale magiczny. Magiczny słoik, który Maciek dostaje od koleżanki Malwiny. Czy czary z wnętrza słoika wystarczą aby pokonać lęk? Jak myślicie? Powiem tylko, że marzę aby dostać taki magiczny przedmiot, choć właśnie przyszło mi do głowy, że chyba go już dostałam 🙂

Morze opowieści

Dzieci lubią kiedy rodzie czy dziadki opowiadają im wymyślone lub minione historyjki. U nas najczęściej tak jest na dobranoc, do poduchy. W książce Morze opowieści mała bohaterka Ania odwiedza swojego dziadka i wtedy słucha jego niesamowitych historii. Dom dziadka to również skarbnica wielu przedmiotów, po które sięgają jego wspomnienia. Historie dziadka to skarby, które Ania zabierze ze sobą w dorosłość. Nastrojowa i piękna książka, w której się zatopicie.

Dom na Górze

Główną bohaterką tej książki jest dziewczynka Yasmeen, a jej historia to opowieść o ciekawości, wytrwałości, przyjaźni i spełnianiu swoich marzeń. Jeśli chcecie dowiedzieć się jak wyglądała droga Yasmeen do domu na górze, koniecznie przeczytajcie tę książkę. Pełną recenzję możecie także przeczytać TUTAJ.

Wielka podróż Małego Ptaszka

To opowieść o mocy przyjaźni jaka zdarzyła się między Małym Ptaszkiem, który odlatując łamie skrzydło, a Jelonkiem, który podaje mu pomocną dłoń, a raczej kopytko. Oba zwierzątka ruszają razem w drogę ku słońcu, aby odnaleźć stado Ptaszka. Po drodze spotka ich wiele przygód, zarówno strasznych jak i pięknych. Zawsze mogą jednak na siebie liczyć. Pięknie jest im towarzyszyć, sprawdźcie to sami. TUTAJ pełna recenzja i dodatkowe zdjęcia wnętrza książki.

Wielki dzień Małej Króliczi

Gdy nasze dzieci się nudzą, nie trzeba zawsze wymyślać im zabaw i atrakcji. Czasem warto zaangażować je w czynności i obowiązki, które my rodzice akurat wykonujemy. Mały człowiek poczuje się wtedy potrzebny, doceniony i dostrzeże wiele cennych rzeczy. O tym jest historia Małej Króliczki. Znudzoną Króliczkę dziadek, Wielki Królik zabiera na spacer by załatwić kilka spraw. Mimo, że zupełnie zwykły, to ten właśnie dzień okaże się wyjątkowy.

Zaginiona księgarnia

Tej książki z racji mojego umiłowania do książek, byłam bardzo ciekawa. Szczególnie poruszyło mnie sformułowanie, którego użyła mama małej bohaterki, mówiąc o starych rzeczach:

– Co się robi jeśli coś jest star i trzeszczące? – zapytała mamę

-Cóż trzeba się z tym obchodzić bardzo ostrożnie, żeby się nie zepsuło. Ale ostatecznie pewnie trzeba będzie to wymienić na coś nowego…”

To pytanie dziewczynka zadała w odniesieniu do starej księgarni, którą prowadziła starsza już pani Milly. Jesteście ciekawi co się stanie z księgarnią i pięknymi książkami pełnymi cudownych opowieści. Zapraszam do Zaginionej Księgarni.

Małpka Wiercipiętka

W tej opowieści młodzi czytelnicy spotkają całą plejadę zwierzęcych bohaterów, wprost z dżungli. Leniwiec, tygrys, tukan, nietoperz, wąż, pancernik, mrówkojad wszyscy oni zmierzą się z nieposkromionym temperamentem Małpki Wiercipientki. Gdy czytaliśmy historię Małpki mocno trzymałam za nią kciuki, bo jej dziecięca radość i swawola przypominały mi szczęśliwe dziecko. Bardzo chciałam aby odnalazła swoje miejsce wśród innych zwierząt. Jak sądzicie, czy jej się to udało. TUTAJ znajdziecie nieco więcej szczegółów o książce.

Wszystkie książki wchodzące w skład serii Mądre opowieści są wydane ze starannością, mają niewielki format, piękne kolorowe ilustracje i niezwykle wartościowe wnętrze.

Jeśli szukacie książek, do samodzielnego czytania dla dzieci, to z pewnością ta seria nadaje się do tego znakomicie.

Magiczny Słoik, Lara Williamson, wydawnictwo Wilga, 96 stron, wiek 6-9 lat

Morze Opowieści, Sylvia Bishop, wydawnictwo Wilga, 96 stron, wiek 6-9 lat

Dom na górze, Ali Standish, wydawnictwo Wilga, 96 stron, wiek 6-9 lat

Wielka Podróż Małego Ptaszka, Patricia Hegarty, wydawnictwo Wilga, 96 stron, wiek 6-9 lat

Wielki Dzień Małej Króliczki, Swapna Haddow, wydawnictwo Wilga, 96 stron, wiek 6-9 lat

Zaginiona Księgarnia, Katie Clapham, wydawnictwo Wilga, 96 stron, wiek 6-9 lat

Mała Wiercipiętka, Jeanne Willis, wydawnictwo Wilga, 96 stron, wiek 6-9 lat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *