Mopsik który chciał zostać wróżką
6 - 8,  Dzieci,  Pies

Mopsik który chciał zostać wróżką

Kontynuujemy przygodę z mopsiczką, czy są tu jej fani? Mopsik który chciał zostać wróżką gości w naszej biblioteczce. To ciepła rodzinna i pozytywna opowieść, o małej suczce Peggi oraz jej rodzinie. Rodzicach oraz trójce rodzeństwa: najstarszej dziewczynki Chleo, młodszej Ruby i chłopca Finna. W kolejnych tomach opowieści, dorastają oraz doświadczają codziennych wyzwań. Zawsze wokół jest wielu rówieśników, a relacje między nimi są równie istotne, co te rodzinne. Tym razem sprawa jest poważna ponieważ rodzina angażuje się w ratowanie pobliskiego parku. Dzielnie towarzyszy im Peggy. Jeśli wasze dzieci nie znają jeszcze tej historii, to zapraszam.

Wróżki spełniają marzenia

Mała Rubby traci ząb, z potem przebiera się w czarującą wróżkę. W domu zaczyna się gonitwa na całego, a potem rodzina wybiera się do parku spędzić razem czas. Kiedy wracają do domu, dowiadują się, że ma on zostać zamknięty, a w jego obronie planowany jest protest. „Przyjdziemy na pewno – obiecuje mama”.

Cała rodzina przygotowuje wspólny transparent na protest, który brzmi „Dzieci potrzebują parków”. Protest okazuje się tłumny. Zjawia się wiele rodzin z dziećmi wraz z czworonogami. Obserwująca sytuację Peggy przypomina sobie, że „… przecież wróżki spełniają życzenia”… Jak myślicie co Peggy wymyśli tym razem? Czy uda się uratować lokalny park? Aby dowiedzieć się co zdarzy się dalej, dzieci powinny posłuchać lub przeczytać tę opowieść same.

Jak zawsze podczas czytania, oko cieszyć będą delikatne ilustracje przedstawiające bohaterów. Duża czcionka sprawia, że to książka do ćwiczenia samodzielnego czytania. Tekst podzielony na rozdziały. Lubimy czytać tę historię dlatego z przyjemnością polecam ją również do czytania dla waszych dzieci.

Recenzje wcześniej wydanych przygód sympatycznej psinki i i jej rodziny, znajdziecie klikając poniżej: Mopsik, który chciał zostać …jednorożcem…króliczkiem…reniferem…syrenką; …dynią.

Mopsik który chciał zostać wróżką, tom 7, Bella Swift, wydawnictwo Wilga, 144 strony, wiek 6+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + 14 =