Przewodnik dla dzieci Na tropie Baśniostworów
6 - 8,  6+,  9 - 12,  Bajkowe Stworzenia,  Dla dzieci,  Przewodniki

Na tropie Baśniostworów – baśniowy przewodnik dla rodziny

Książka pod tytułem Na tropie Baśniostworów to przewodnik, zbiór pięciu ciekawych przygód, które wiodą czytelnika baśniowymi szlakami. Nieziemskimi posłańcami do zadań specjalnych są Diabnielątko oraz Diabniołeczek, urocze aniołki niepodobne do innych. Jako, że wyposażono je w wyjątkowe anielskie oraz diabelskie moce otrzymują misje czyli niebiańskie zlecenia. Aby je zrealizować podążają za drzemiącym lichem, mrocznymi tajemnicami i ratują ludzi przed potworami. Gotowi na podróże z odrobiną dreszczyku?

Na tropie Baśniostworów

Pierwsza przygoda – Wędrówka po Rumunii Śladami Hrabiego Drakuli odkrywa prawdziwą historię Drakuli czyli Vlada Tepes`a oraz terenów którymi władał okrutny wojownik. Czytelnicy odwiedzą również turystyczne atrakcje Rumunii związane z legendami o wampirach.

Druga przygoda – Wędrówka po Dolnym Śląsku śladami potwora Frankensteina przenosi czytelników do Kłodzka, gdzie Diabnielątko i Diabniołeczek będą odkrywać w istocie smutną legendę Frankensteina – twórcy potwora zombi. Przed nimi wiele kryjówek i jaskiń do odkrycia. Być może lochy pełne skarbów ukrytych podczas II wojny światowej. Złoty pociąg. Kopalnia w Złotym Stoku oraz wiele innych turystycznych atrakcji, które warto odwiedzić z dziećmi.

Trzecia przygoda – Wędrówka po Krakowie i okolicach w poszukiwaniu Wawelskiego Smoka to rozdział, w którym aniołkodiabłek oraz diabełkoaniołek mają pokonać smoka wawelskiego. Podczas lektury poznamy centrum Krakowa, Rynek, Barbakan, kościół z ołtarzem Wita Stwosza, Zamek, posłuchamy urwanego hejnału. Wszystko w drodze do Smoczej Jamy, a potem do Skałki Twardowskiego, a potem dalej do Wieliczki. Finał tej wycieczki nas zdziwił, bo dzisiejszy smok okazał się być… ale przeczytajcie sami.

Chcecie więcej?

Czwarta przygoda – Wędrówka po Pradze śladami Niemego Potwora to zadanie wydawało się przerastać małych bohaterów, ale …posłuszni poleceniu archanioła Gabriela wzbili się w powietrze i polecieli od Pragi. Praga to stolica Czech, którą założyła księżniczka Libusza. Poszukiwania zabiorą nas czytelników do najstarszej dzielnicy miasta, Hradczan. Potem zobaczymy most Karola, Praski zamek, Złotą uliczkę i wiele innych pięknych miejsc. Poznamy legendę golema powołanego do życia przez uczonego alchemika Low bez Bezalela by chronić społeczność żydowską przed prześladowaniami.

Piąta przygoda – Wędrówka po okolicach Boki Kotorskiej śladami Ducha Pirata. Tym razem niebiańskie bliźnięta zabierają nas do Chorwacji na Wyspy Umarłych Kapitanów, aby jak się okazuje uwolnić Ducha. W przeszłości duch, a raczej pirat Lika Ceni popełnił wiele zbrodni. Za co został uwięziony na wyspie by pokutować za swe okrucieństwa. Czy bliźniakom uda uwolnić ducha? To będzie cudowna podróż po nabrzeżu i urokliwych miasteczkach, pełna lokalnych opowieści.

Baśniowy przewodnik jakiego nie znacie

Książka Na tropie Baśniostworów to przewodnik pełen ciekawych zakątków do eksplorowania z rodziną. Każda z przygód wiedzie ciekawym szlakiem i przekazuje sporą dawkę wiedzy. Informacje są ciekawe dla dzieci, pomysłowo podane, a niebiańskie bliźniaki trochę błądzą, trochę odkrywają. Zupełnie jak podczas rodzinnego zwiedzania, gdy nagle odkryte miejsce lub ciekawostka spontanicznie zmienia trasę zwiedzania. Oprócz wiedzy na temat opisanych miejsc, dzieci dostaną porządną lekcję tolerancji wobec tego co inne. Dowiedzą się, że nie wszystko jest takie na jakie wygląda. Złapią bakcyla odkrywcy. Książka jest pełna zdjęć miejsc opisywanych w książce. Prosty język i niebiańscy bohaterzy czynią ją przyjazną do czytania z dzieckiem. Polecam tę niesamowitą przygodę.

My w najbliższym czasie wybieramy się w okolice Kotliny Kłodzkiej, Baśniostwory zabieramy ze sobą. Skorzystam z drugiej przygody by urozmaicić nasz wyjazd.

Na tropie Baśniostworów, Weronika Szelęgiewicz, wydawnictwo HM, 116 stron, wiek 6+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *