Najlepsi Przyjaciel
6 - 8,  6+,  Dla dzieci,  Emocje i Obyczaje,  Pies,  Zwierzęta

Najlepsi Przyjaciel – wzruszająca opowieść o psim życiu

Dziś chcę wam opowiedzieć o naszych wrażeniach z książki Najlepsi Przyjaciel. W książce o swoim życiu opowie czytelnikom terier Irmo. Poznajemy go w chwili gdy jeszcze mieszka w kojcu wraz z mamą i swoim baraszkującym rodzeństwem. Irmo jest dziewiątym szczeniaczkiem, ostatnim. Jak sam mówi nie pchał się na świat, bo jest grzeczny i dał pierwszeństwo rodzeństwu.

Jednak to Irmo zostaje adoptowany przez Panią, którą z wzajemnością będzie kochał przez całe psie życie. Książka napisana z psiej perspektywy jest niezwykle wzruszająca. Pokazuje piękną więź, która powstaje między człowiekiem i jego psem, czy też między psem, a jego człowiekiem. W tej opowieści jest nieskończenie wiele miłości i łagodności, ale nie brakuje również psich wybryków.

Najlepsi Przyjaciel przygotuje dzieci na to co nieuchronne, na fakt, że ukochane zwierzęta odchodzą. Koniec książki wyciska łzy z czytelnika. Bądźcie gotowi na ważną, niełatwą rozmowę o przemijaniu, czytając tę książkę z dziećmi.

Najlepsi Przyjaciel Irmo

Adoptowany terier Irmo trafia do domu Pani. Pies pokochał ją od pierwszego wejrzenia, zresztą z wzajemnością. Razem wiodą szczęśliwe życie. Życie Irmo wypełnione jest psimi sprawami. Spacerkami, jedzeniem, harcami z innymi czworonogami. Irmo stara się być grzecznym psem i wie, że tylko jego Pani rozumie go bez słów. Pies opowiada nam o wizytach u psiego fryzjera, u weterynarza, przeprowadzce do domu na wsi, śnieżnych kąpielach i o tym jak Pani poznaje Pana, a w jego życiu pojawia się psia przyjaciółka Buba.

Po latach Irmo zaczyna trochę gorzej widzieć, odrobinę gorzej słyszeć, trudniej mu chodzić. Czasami schody wydają się nie do pokonania i nie chce się gonić kotów. A potem przychodzi trudny czas pożegnania. Nie martwcie się, Pani do ostatniej chwili będzie trzymała Irmo za łapkę.

Najlepsi Przyjaciel to wyjątkowa książka o psim oddaniu oraz o miłości człowieka do psa. Życzyłabym sobie, aby każdy pies miał taką Panią.

Historia opowiedziana w prosty sposób trafia do serca i pozostaje w nim na długo. Z nas wycisnęła również łzy ogromnego wzruszenia. To książka, która wspiera rodziców w rozmowie na temat przemijania. Miejmy nadzieję, że na każdego czeka gdzieś jego Tęczowy Most tak jak na Irmo.

Najlepsi Przyjaciel, Ilona Łepkowska, wydawnictwo Dwukropek, wyd. 2023r., 64 strony, wiek 6+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *