O dziewczynce Która Wpadła w Baśń
9 - 12,  Bajkowe Stworzenia,  Dla dzieci,  Dzieci,  Fantasy,  Przygodowe

O dziewczynce, Która Wpadła w Baśń

O dziewczynce, która wpadła w baśń to powieść dla dzieci, które lubią wymyślone, zakręcone historie. To książka, która rozhuśta wyobraźnię i zabierze dzieci „przez zapadnię” do bajkowych krain, gdzie jak się okazuje jest tyle do zrobienia. Główna bohaterka, dziewięcioletnia Lana od zawsze bawiła się w wymyślanki ze swoim, starszym bratem Harrisonem. Ale od kiedy chłopiec poszedł do gimnazjum stał się poważniejszy. Uczył się dużo, nawet mimo wakacji. Mała Lena była niepocieszona.

Jednak pewnego dnia, po ulewnej nocy, we wsi Little Hilcot pełnej małych domków, pojawił się wielki super market. Nikt nie wiedział jak to się stało. Nie mniej jednak okoliczni mieszkańcy byli zadowoleni ponieważ kusił niesamowitymi promocjami. Lana szybko zorientowała się, że market oferuje coś znacznie więcej.

O dziewczynce, Która Wpadła w Baśń

W tej historii wpadanie do baśni jest zupełnie dosłowne. W trakcie pierwszych zakupów w nowym markecie, mama kupuje Lanie książkę. Jest stara, zakażona, pełna starych bajek. Zakup dzieje się przez przypadek, ale nie do końca bowiem pojawia się postać dziwnego staruszka, który umiejętnie podsuwa lekturę.

Wieczorem mama czyta Lanie bajkę o Królewnie Śnieżce, kończąc na okrutnej przepowiedni, że gdy królewna skończy piętnaście lat ukłuje się wrzecionem to zaśnie na sto lat. Lana jest ciekawa co będzie dalej. Z wakacyjnych nudów wybiera się tym razem z tatą na zakupy, gdzie znów spotyka staruszka z drwiącym uśmieszkiem. Wtedy Lana pierwszy raz korzysta z zapadni w pojemniku na słodycze i przenosi się do świata bajek, w momencie gdy całe królestwo pogrążone jest w stuletnim śnie. Będziemy towarzyszyć Lanie oraz śledzić zadziwiające losy Królewny Śnieżki, przenosząc z rzeczywistości do świata bajek. Ktoś nieźle tam namieszał.

Rozpalona wyobraźnia

Bajkowe przygody, klątwa, wiedźmy, królewna oraz pyszne słodycze to przewijające się wątki w tej opowieści. Lana odwiedzi świat bajek nie jeden raz. Czy to tylko dziecięca wyobraźnia płata jej figle? Zapadnia w alejce ze słodyczami istnieje naprawdę, a może nie? Czy Harrison da wciągnąć się do zabawy? Kim jest oraz co kombinuje sklepowy staruszek? Odpowiedzi na pytania oraz przyjemność czytania przyniesie lektura opowieści O dziewczynce, Która Wpadła w Baśń.

O dziewczynce, Która Wpadła w Baśń to zręcznie napisana opowieść, o tym co dzieci lubią. Czyli o tajemnicy, odkrywaniu, sposobności samodzielnego działania, byciu razem oraz słodkościach. Czytelnicy podążą w wyobraźni do krainy, gdzie wszystko się może zdarzyć.

Dość to obszerna lektura z niewielką ilością ilustracji. Polecam książkę dla dzieci szkolnych, które lubią bajki i nie boją się wiedźm.

Dwa inne tytuły autora Bena Millera, które Wam polecałam, znajdziecie: O chłopcu, który zniknął świat TUTAJ oraz Jak poznałem Świętego Mikołaja? TUTAJ.

O dziewczynce, Która Wpadła w Baśń, Ben Miller, wydawnictwo Wilga, 288 stron, wiek 9+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *