6+,  Dzieci,  Uczucia i Obyczaje

Opowieści dla Dzieci, które Chcą Być Wyjątkowe

Za oknem dziś dość zimno, ale książkę o której dziś piszę czytaliśmy jeszcze w iście słonecznej i jesiennej aurze.

W ostatnich dniach naszą lekturą stały się Opowieści dla Dzieci, które Chcą Być Wyjątkowe. Przyznam, że nie spieszno było mi ją czytać. Okazało się jednak, że nie słusznie, bo to niezwykle ciekawa i inspirująca książka.

Wielkie PLUSY książki

W dużym skrócie to zbiór historii, które wydarzyły się naprawdę. Historii o ludziach, którzy szli własną drogą, rozwijali drzemiące w nich talenty i nie bali się stawić czoła światu. Fajne jest to, że prezentowane sylwetki pochodzą z różnych środowisk, miejsc na świecie, a ich droga sukcesu jest bardzo różna. Każda z historii przemyca piękne myśli, które towarzyszyły w życiu, tym niezwykłym ludziom.

„Człowiek, który umiera bogaty, umiera zhańbiony”, Andrew Carnegie

„Kiedy trzymasz dłoń zamkniętą nie przynosi to nic dobrego”, Biddy Mason

„Sztuką może być wszystko, o ile ujdzie jej to na sucho”, Andy Warhol

„Nikt nie urodził się przypadków. Dla każdego z nas jest plan. Naszym zadaniem jest ten plan odkryć.” Andrea Bocelli

„Tylko to, co najlepsze jest wystarczająco dobre dla naszych dzieci.”, Margarete Steiff

Dzięki Opowieściom słuchaliśmy Andrei Bocellego w samochodzie; poznaliśmy kulisy niechcianej sławy Krzysia z Kubusia Puchatka; dowiedzieliśmy się jak powstała seria książek dla dzieci Dr Seuss; czy jak wyglądała edukacja kobiet w średniowieczu.

Małe MINUSY niestety też są, według mnie

Jeśli chodzi o MINUSY to historie są krótkie, każda zajmuje stronice, plus stronice ilustracji. Przyznam, że niektóre teksty pozostawiają niedosyt, bo chciałoby się wiedzieć więcej. Niemniej jednak, zawsze można poszerzyć gdzieś swoją wiedzę i dowiedzieć się więcej.

Przyznam też, że według mnie niektóre historie zupełnie nie powinny być przeznaczone dla dzieci, choć zgadzam się, że są wyrazem nadzwyczajnej, ludzkiej determinacji. Na to, też znajdzie się rada, bo można je po prostu pominąć i poczekać aż nasze dziecko będzie gotowe na tekst, o człowieku którego koleje losu, mogą być jeszcze za trudne i niezrozumiałe dla naszego dziecka.

Podsumowując czy polecam? TAK!

Moje dziecko, chłonęło historie opisanych, niesamowitych ludzi, jak przysłowiowa gąbka. Nie wszystkie jeszcze przeczytaliśmy, bo to książka na długie czytanie, a raczej smakowanie, natomiast mój Syn czeka kiedy poczytamy „o ludziach”. Ja osobiście, czytając, też wiele się dowiedziałam. Chwile z tą książką to bardzo dobrze spędzony czas.

Opowieści dla Dzieci, które Chcą Być Wyjątkowe ciekawią, inspirują i dają moc aby sięgać po więcej. Takie książki warto czytać.

Opowieści dla Dzieci, które Chcą Być Wyjątkowe, Ben Brooks, Grupa wydawnictwo K. E. Liber, 208 stron, wiek 6+

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Stay-connected_1.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *