Piraci do abordażu
13 +,  6 - 8,  9 - 12,  Piraci,  Przygodowe

Piraci do abordażu – wielka przygoda na morzu

Piraci do abordażu to fenomenalna seria o pirackich przygodach, których akcja rozgrywa się na morzach i oceanach, nieznanych, dzikich lądach oraz największych portach świata. Mali czytelnicy spotkają tu żeglarzy i piratów przeróżnej maści, tych szlachetnych o prawych sercach i tych spod najciemniejszej gwiazdy. Egzotycznych tubylców nowo odkrytych lądów, dzikie zwierzęta i nieznane nikomu dotąd krainy.

W książce akcja toczy się wartko, nie sposób się nudzić. Wydarzenia podzielone zostały na krótkie rozdziały. Aż chce się czytać kolejny i kolejny.

Piraci do abordażu to dawka humoru i spora porcja wiedzy. Każda książka rozpoczyna się listą bohaterów wraz z krótkim opisem oraz (od 2 tomu) streszczeniem poprzedniej części.

W treści wiele interesujących historycznych i geograficznych ciekawostek oraz słów związanych z morzem. Dzieci dowiedzą się kto to jest szermierz, a kto to samuraj czy cyrulik, czym jest szalupa, salwa czy bandera. Autor używa ciekawego języka i sformowań zgodnych z historycznym usytuowaniem opowieści. „Zechce pan rozpocząć?” Dzieci poznają też wiele obyczajów tamtych czasów. Jednym z nim są na przykład honorowe pojedynki.

Postacie są bardzo charakterystyczne i różnorodne, bohaterowie pochodzą z całego świata. Ich siła tkwi właśnie w tym, że są tak różni i mają odmienne doświadczenia.

Nie jest to nowość wydawnicza, ale nasze wakacyjne odkrycie, które koniecznie chcę wam pokazać. Jeśli wśród waszych dzieci są miłośnicy tego gatunku, piratów oraz morskich przygód to koniecznie musicie do nich zajrzeć. Serię stanowią cztery tytuły, do których was serdecznie zapraszam.

Piraci do abordażu

Przeciw wszystkim banderom

To pierwsza z serii książka, w której rozpoczyna się przygoda. Mały włóczęga Timmy Kid szuka możliwości powrotu na stary ląd. Timmy zaczepia upatrzonego dostojnego jegomościa Mongarda, który w zamian za informację, który ze statków w porcie zmierza do Francji, zgadza się stać się jego towarzyszem podróży. Dzięki opiece dorosłego, Timmy może wejść na statek bez wzbudzania podejrzeń. Tak rodzi się przyjść, choć na grząskim gruncie. Aby wejść na statek Timmy na prędcy wymyśla, że Mongard jest lekarzem. Później okazuje się, że w rzeczywistości jest on cyrulikiem i wyrwizębem (czyli fryzjerem oraz dentystą). Parze udaje się jednak wejść na statek i rozpoczyna się rejs.

Rejs niezwykły bowiem załodze przychodzi zmierzyć się z piratami, a potem dalej ruszyć na pokładzie pokonanego pirackiego statku. Ich statek bowiem ulega zniszczeniu. Piracką jednostkę dogania jednak okręt marynarki królewskiej, z którą przychodzi im walczyć i … wygrać. Tym samym załoga kóra pierwotnie ruszyła w rejs powrotny do domu, z Mongardem i Timmym Kid`em na pokładzie staje się piracką A Mongard jej kapitanem. Od teraz są wyjęci spod prawa.

Piraci do abordażu

Zatopić piratów

Załoga Mongarda to już dwa pirackie okręty: Sokół oraz Combra. Ścigani przez angielski statek, ruszają na Madagaskar. Po drodze zacumują na „tonącej” wyspie, na której część załogi zginie zaatakowana przez straszliwe węże. Pozostali ruszają dalej by walczyć z piratami na Oceanie Indyjskim. Na pokładzie pojawi się nowy członek załogi. Oj będzie się działo…

Zatopić piratów

Siedem złotych posągów

Jeszcze w części Zatopić piratów, na pokładzie zatopionego statku Cacafuego, załoga Mongarda znajduje mapy, które zdają się prowadzić do wielkiego skarbu – Siedmiu Złotych Posągów. W tej część powieści, ruszymy z piratami na jego poszukiwania, a na ich drodze stanie przywódczyni chińskich piratów Czeng Szi. Okrutna piratka sporo namiesza. Więzienie, ucieczka, fortele, potyczki oraz wspaniałe egzotyczne krainy, to wszystko czeka na młodych czytelników spragnionych przygód. Od wydarzeń aż zapiera dech w piersiach, to moim zdaniem najbardzej emocjonująca i burzliwa część opowieści.

Siedem złotych posągów

Skarb Wielkiego Sułtana

Podążając za wskazówkami mapy Mongard i jego piracka kompania podążają do Konstantynopola, aby odnaleźć upragniony skarb Sułtana. W czasie morskiej żeglugi cumują na zapomnianej wyspie, gdzie spotykają brodatego rozbitka. Okazuje się on być greckim złodziejem, który też kiedyś próbował odnaleźć skarb sułtana. Mongard zabiera go ze sobą. Jest on ponoć w posiadaniu klucza do podziemnych, tajnych drzwi w zamku sułtana. Czy piraci posiądą upragniony skarb? Co czeka ich w tej podróży? Czy przygoda skończy się szczęśliwie ? Przeżyjcie przygodę wraz z dziećmi. Jest niesamowicie.

Skarb Wielkiego Sułtana

Piraci do abordażu to doskonała wakacyjna lektura na dłuższy czas. Dużo czytania. Ilustracje sporadyczne ale za to bardzo zajmujące, pięknie ubarwiają historię. Książka ma niewielkie wymiary, w twardej oprawie.

Do namierzenia już chyba tylko w bibliotekach, bo w żadnej księgarni nie mogłam znaleść, aby wam polecić. Nie mniej warto! Niech wasze dzieci przeżyją tę piracką wspaniałą przygodę. Będą zachwycone.

Tę piracką historię bardziej wprawienie młodsi czytelnicy mogą przeżywać sami, a młodsi, którzy szkolą się w sztuce czytania, z kimś starszym. Są emocje, dużo wiedzy, przyjaźń, wyzwania i przygoda. Mieszanka doskonała na wakacje.

Inne pirackie opowieści, o których pisałam znajdziecie TUTAJ. Pirat Jędruś, Pirackie przygody Jolley-Rogers czy też dla nieco młodszych dzieci Kapitan Sharky, czekają na was. Polecam zajrzeć.

Piraci do abordażu, Sebastiano Ruiz Mignone, serię wydało wydawnictwo Egmont, książki mają po około 140, dla miłośników pirackich przygód w wieku wczesnoszkolnym (około 7+)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 19 =