Poławiaczka pereł
9 - 12,  Podwodny Świat,  Przygodowe

Poławiaczka pereł. Legenda o źrenicy oka

Poławiaczka pereł. Legenda o źrenicy oka to opowieść, która wciąga nie tylko pod powierzchnię wody, aby wydobyć cenne perły. Tę historię chce się przeczytać do końca, ponieważ jej zakończenie jest nieoczywiste. Możemy się tylko domyślać jak potoczą się losy głównej bohaterki Mirandy, która jest tytułową poławiaczką pereł. To niesłychanie silna postać, która zmierza do celu. Minie trochę czasu zanim zda sobie sprawę, co tak naprawdę jest dla niej ważne. W drodze do tego okrycia będziemy jej towarzyszyć wraz z innymi ciekawymi postaciami będącymi częścią tej przygody.

Bardzo lubię kiedy fabuła związana jest z morzem. Jako punkt odniesienia nadaje historii nieco surowy charakter. Piękne podwodne opisy przynoszą spokój i harmonię. Ale niech was to nie zwiedzie, w tej morskiej opowieści są i groźne rekiny i klątwa, której ulegają poławiacze pereł podążając za tą najcenniejszą zwaną źrenicą oka.

Poławiaczka pereł skrywa smutną przeszłość

Mirandą główna bohaterka to młoda dziewczyna doświadczona przez los. Jak wiele dzieci w tej historii została opuszczona przez rodziców, który podążają za legenda źrenicy oka. Poławiacz który ją odnajdzie zostanie sowicie nagrodzony przez królową i już nigdy nie będzie niczego pożądał marzył. Jednak od lat ci którzy wypływają, nie wracają. Owładnięci przepowiednią giną na morzu, pozostawiając bliskich. Jest i druga przepowiednia, która mówi, że tylko towarzystwo dziecka w tej podróży uchroni poławiacza pereł przed szaleństwem.

W końcu również Miranda, najlepsza z poławiaczek postanawia wyruszyć na poszukiwania „grala”. Szczęśliwie u jej boku zjawi się Syrsa, mała dziewczynka, której losy potoczyły się podobnie. Również nie ma rodziców i również nie ma jednej ręki, bo odgryzł ją rekin.

Początkowo Miranda nie jest zadowolona z towarzystwa i traktuje małą z niechęcią. Raczej jako środek do celu. Jednak w podróży ich relacja zacznie się zmieniać. Zanim jednak Miranda zrozumie, co w życiu jest najważniejsze, bohaterki spotka wiele przygód. Niebezpieczeństw. Ucieczka. Na ich drodze pojawią się dobre ale i negatywne postacie. Każda z nich ma swoją rolę do odegrania. Kryje jakąś tajemnicę.

Czy Miranda zostanie tą która przełamie klątwę źrenicy oka? Czy ktoś w końcu odnajdzie i wyłowi drogocenną perłę? Tę historię trzeba przeczytać i przeżyć. Bardzo polecam

Wnętrze książki nie kryje ilustracji. Czytelnikom pozostaje nieograniczona wyobraźnia. Nie wiem jak to się dzieje, ale tę książkę czyta się bardzo szybko. Jest po prostu świetnie napisana.

W kontekście Poławiaczki pereł polecam wam rownież przeczytać wpis Piraci z Oceanu Lodowego. Bardzo ciekawy przygodowy tytuł dla starszaków.

Poławiaczka pereł. Legenda o źrenicy oka, Karin Erlandsson, wydawnictwo Dwukropek, 256 stron, wiek 9+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × cztery =