Przepraszam Czy tu straszy
9 - 12,  9 +,  Dla dzieci,  Duchy i Mumie,  Dzieci,  Rodzina

Przepraszam Czy tu straszy? – seria z dreszczykiem

Przepraszam Czy tu straszy? to książka z lekkim dreszczykiem i przymróżeniem oka. Mimo dużej ilości duchów, jest raczej zabawnie, głośno i z pomysłem, a niżeli strasznie. Bezustannie zaskakiwani młodzi czytelnicy będą się dobrze bawić.

Do opętanego, przepraszam zamieszkiwanego przez arystokratyczną rodzinę duchów dworku, wprowadza się rodzina Poświatowkich. Zapracowany tata dokonując transakcji zakupu nieruchomości, nie zauważa niczego niepokojącego i o nic nie pyta pośrednika sprzedaży. Dworek zostaje kupiony, a potem gruntownie wyremontowany przez ekipę specjalistów. Rodzina się wprowadza. Zajęta sobą, pochłonięta światem wirtualnym i technologicznymi gadżetami długo nic nie dostrzega. Ale do czasu, bowiem Zaświatowscy nie odpuszczą łatwo. To ich dom od setek lat. Zapowiada się bitwa.

Czy tu straszy?

Już w trakcie męczącego jak również intensywnego remontu Zaświatowscy czyli tata, mama zwana Białą Damą oraz dzieci Victoria oraz Ksawery straszą. Snują się po domu, ukazując tu i ówdzie w stylu arystokratycznym. Bez efektów. Wynajęcie do remontu ludzie ignorują duchy. Są pochłonięci pracą i w skupieniu dążą do celu wyznaczonego przez pracodawcę. Po zakończeniu remontu Państwo Poświatowscy wraz z dziećmi Julką, Oskarem oraz ich kotem Myszonem wprowadzają się. Zajęci swoimi sprawami, otoczeni technologicznymi nowinkami również nie dostrzegają grasujących obok nich duchów. To co dostrzegają uważają za efekty specjalnie, zupełnie nieistotne zwidy. Jednak, aby wkurzyć lokatów Zaświatowscy zaczynają sięgać po coraz straszniejsze triki. Nowa rodzina zaczyna się orientować, że w ich domu straszy. Zapowiada się bitwa. Każda z rodzin ma swoją niezawodną strategię. Jednak wydarza się coś niespodziewanego dla wszystkich domowników, co potoczy tę opowieść i walki na zupełnie inne tory.

Zwolenników historii z duchami w roli głównej zachęcam do przeczytania tej opowieści oraz sprawdzenia co w ścianach piszczy.

Tekst przeplatany jest zabawnymi kolorowymi ilustracjami. Czuć, że duch unosi się w powietrzu. Szkielety, zombiaki, bezgłowy duch, szepty oraz szmery, wielkie pająki i nietoperze oraz krew to arsenał Zaświatowskich. Nieustraszeni Poświatowscy dysponują całkiem odmiennym arsenałem.

Tekst tej opowieści podzielono na kilkanaście rozdziałów. To lektura przyjemna do czytania, dostarczająca rozrywkę oraz wywołująca uśmiech na twarzy.

Tytuł Przepraszam Czy tu straszy? to dobrze spędzony wolny czas. W serii Z dreszczykiem znajdziecie więcej ciekawych tytułów z niecodziennymi bohaterami w rolach głównych.

Zwiastun książki poniżej pochodzi ze strony Wydawcy.

Przepraszam Czy tu straszy?, Marcin Przewoźniak, wydawnictwo Literatura, 128 stron, wiek 9+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *