Raz Tak Raz na Opak
6 - 8,  6+,  Dla dzieci,  Dzieci,  Emocje i Obyczaje

Raz Tak Raz na Opak – historia, która zaskakuje

Raz Tak Raz na Opak to taka domowa historia. Opowieść dwóch braciach bliźniakach, Rządku i Bałaganie. Z pozoru chłopcy niczym się nie różnią. Są identyczni. Jednak to tylko złudne wrażenie Podczas gdy jeden ceni porządek i wszystko wokół ma poukładane, drugi robi wszystko na opak. I dobrze się przy tym bawi. Książka jest uroczo, ale i zabawnie zilustrowana. Jej czytanie sprawia dużą przyjemność.

Bracia skrywają pewną tajemnicę, którą mogą odkryć tylko czytelnicy książki.

Raz Tak Raz na Opak

Fajnie mieć brata bliźniaka, bo można robić różne psikusy. I choć w tej historii wydaje się, że Rządek i Bałagan łączy niewiele, a ich przyszłość rysuje się w zupełnie innych barwach, to można się grubo pomylić. Uporządkowany i zdyscyplinowany Rządek oraz jego brat spóźniający się i rozstrzelany Bałagan, mają tajemnicę która was zaskoczy. Powiem wam, że sprytnie to wymyślili.

Ta historia daje do myślenia o tym, że dobrze się różnić i podążać swoją drogą. Nawet, gdy innym z nami nie podłodze. A czasem wymyśleć psikusa, który wszystkich zaskoczy. Mali czytelnicy przekonają się, że to dobry sposób na stawienie czoła światu.

Ciekawa jestem jak jest z porządkiem u waszych dzieci? Czy są jak Rządek czy Bałagan, a może jest u nich Raz Tak Raz na Opak 🙂 Ta historia świetnie się czyta i daje okazję do rozmowy. A niezwykle estetyczna szata graficzna rozwija zmysł estetyczny u małych czytelników. Polecam tę nietuzinkową serię.

W serii ukazał się już kolejny tytuł Raz Tak Raz na Opak w szkole. Co tym razem wymyślą bliźniaki?

Raz Tak Raz na Opak, Julien Hirsinger, Constance VERLUCA, Cathy KARSENTY, wydawnictwo Polarny Lis, 40 stron, wiek 6+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *